Search
Close this search box.

Více jak osmdesát Čechů zemřelo během turistické sezony

V turistické sezoně, tzn. od 15. června do 15. září, zahynulo v cizině 85 českých turistů. V roce 2017 zemřelo v zahraničí ve stejném období 101 českých obyvatel.

Podle statistik ministerstva zahraničí nejvíce letos Češi umírali v Chorvatsku, domů se živých nevrátilo osm osob. O jednoho méně zemřelého zaznamenalo velvyslanectví v Bratislavě.

Mediálně nejznámější případ úmrtí českého občana se stal v Egyptě začátkem srpna. Dvaačtyřicetiletého Čecha při šnorchlování poblíž letoviska Marsá Alam u Rudého moře smrtelně napadl žralok.
Češi však neumírali jen ve vodě, ale i v horách, jako se to třeba stalo koncem července, kdy na mladého turistu spadl kus skály. Nepomohlo mu ani to, že měl helmu.

Pro srovnání, za posledních deset let byl letos třetí nejmenší počet úmrtí českých turistů. Ještě méně jich zahynulo v letech 2010 (61) a 2009 (77).
V letošním roce i Češi v zahraničí méně řešili dopravní nehody, kterých byli účastníci. Během posledních deseti let jen letos (95) a v roce 2010 (98) nepřekročily číslo sto.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient