VI. abonentní koncert PRAŽSKÉ SMYČCOVÉ DUO

Miloš Černý – housle, Eva Šašinková – kontrabas

Smyčcové duo ve složení housle a kontrabas interpretuje skladby českých i světových autorů klasické hudby. Oba umělci mají zkušenosti s multižánrovou hudbou, od vážné hudby přes šansony, spirituály až k folkloru. Jejich vystoupení je bohaté nejen šíří repertoáru, ale též využívá jejich multiinstrumentálních schopností . Kromě houslí , kontrabasu, klavíru a sólového zpěvu, můžete v jejich podání slyšet i theremin – nástroj 20. století, pro který komponoval např. Bohuslav Martinů.

Všechny pořady jsou provázeny mluveným slovem doc. Miloše Černého, který pedagogicky působí na DAMU. Doc. Mgr. Miloš Černý je absolvent Konzervatoře v Plzni ve hře housle a klavír, absolvent HAMU – obor housle a sólový zpěv, stážista Institutu Gnessinych v Moskvě ( sólový zpěv). Dále absolvoval Interní uměleckou aspiranturu na HAMU, Habilitační řízení na DAMU, v r. 2012 jmenován docentem na DAMU.
Byl členem prestižních souborů: Kocianovo kvarteto, Sukův komorní orchestr, PKO, Virtuosi di Praga…. Absolvoval 2500-3000 koncertů po celém světě. V současné době koncertuje, působí jako pedagog na DAMU a na Mezinárodní konzervatoři.

Mgr. Eva Šašinková je absolventka Konzervatoře P. J. Vejvanovského, absolventka HAMU v Praze – obor kontrabas. Nositelka řady mezinárodních ocenění, laureátka mezinárodní kontrabasové soutěže v Parmě (Itálie), v Mittenwaldu (Německo) a II. celosvětového festivalu kontrabasistů v Avignonu (Francie), absolutní vítězka Mezinárodní soutěže v Debrecenu (Maďarsko) a v ČR. Držitelka ceny Josefa Hlávky – „Nadání“ Hlávkovy nadace. Věnuje se sólové a komorní činnosti. Je členkou Českého komorního tria, Dua Bohemiabass s violoncellistou Petrem Šporclem . Je autorkou odborných hudebních publikací pro děti.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.