Search
Close this search box.

Veteran Arena projde modernizací, rozšíří výstavní plochy

Unikátní olomouckou sbírku historických automobilů Veteran Arenu navštívilo ode dne otevření již bezmála 300.000 návštěvníků, kteří obdivovali cenné historické vozy motocykly československé produkce. Vzhledem k neutuchajícímu zájmu, jak z řad návštěvníků, tak z řad majitelů automobilových veteránů se provozovatel rozhodl výrazně zvětšit výstavní prostory muzea a přilákat nové návštěvníky na zbrusu novou expozici.

Nová přístavba zvětší výstavní plochu o cca 1200 m2 a v tomto prostoru naleznou své místo historické vozy zahraničních automobilek, zejména z Velké Británie, které nejsou v naší zemi příliš známé. V nově otevřené aréně bude kompletně vyměněno a zmodernizováno osvětlení exponátů, dojde ke zvětšení a zastřešení vstupního portálu a změn k lepšímu se taktéž dočká sociální zařízení. K pohodlí návštěvníků přispěje také nové parkoviště ze zvýšeným počtem parkovacích míst. Zmodernizuje se výstavní plocha věnovaná expozici umění a výstavy historických strojů. V nových prostorech vznikne menší expozice historických hasičských stříkaček. Celkově bude v rozšířené budově muzea k vidění na 180 automobilů, 40 motocyklů a mnoho dalších exponátů související s historií motorizmu, jako stabilní motory, benzinové stojany, motory, hasičské stříkačky, atd.

Vzhledem k náročnosti úprav a nové přístavbě bude muzeum letošní sezónu uzavřeno pro veřejnost. O znovuotevření bude včas informováno na webových stránkách a facebookovém profilu. Znovuotevření je plánováno na duben 2019.

Po modernizaci bude muzeum otevřeno v obvyklou provozní dobu a to od dubna od 10 – 17 hodin, mimo pondělí, včetně státních svátků až do konce listopadu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient