Veselý i přes velkou bolest získal první bod, Rosol však následně prohrál

Čeští tenisté dnes proti Nizozemsku rozehráli kvalifikační kolo Davis Cupu. Jako první nastoupil na kurt Jiří Veselý, který byl proti Griekspoorovi favoritem. Jenže zas tak jednoduché utkání to nebylo…

Když naše jednička prohrávala 0:1 na sety a nechala se ve druhém setu ošetřovat zraněné stehno, nevypadlo to pro náš tým zrovna ideálně. Jenže Veselý zabojoval a nakonec druhou sadu získal. Jenže jeho zdravotní komplikace nezmizely, naopak se ještě přidal vykloubený palec. Nechal se znovu ošetřovat a teď už to bylo především o vůli. Tu náš hráč měl, a proto byl schopen dotáhnout zápas do vítězného konce. Popravdě měl i štěstí, že na druhé straně kurtu nestál zrovna kvalitní soupeř…

„Kdyby to nebyl zápas Davis Cupu, skrečuju,“ řekl Jiří Veselý po zápase.
V první chvíli to vypadalo, že nejde o vykloubení prstu, ale dokonce o zlomeninu, což se naštěstí nepotvrdilo. „Když jsme rozbalili ponožku, tak jsme viděli, že je to kompletně vykloubené. Zaledoval jsem to a nahodil nazpátek. Při posledním míčku se mu to vykloubilo znovu,“ popsal nepříjemnou situaci český fyzioterapeut Michal Novotný.

Veselý tedy získal pro Česko první bod, jenže teď není jisté, jestli bude schopen nastoupit do zítřejší čtyřhry. Původně měl nastoupit v sobotu on a Adam Pavlásek, jenže ten má zas pro změnu natržený vaz v kotníku.

Může se tak stát, že k Lukáši Rosolovi bude muset kapitán Jaroslav Navrátil přiřadit jednoho z nominovaných mladíků, buď Tomáše Macháče či Jiřího Lehečku. „Já si myslím, že v tomhle stavu může nastoupit jeden z nich,“ dodal kapitán.

Za stavu 1:1 to však nebude vůbec pro jednoho z mladíků jednoduché, už i z toho důvodu, že na druhé straně by měl nastoupit zkušený pár Middelkoop, Rojer.

Jak prozatimní výsledek naznačuje, druhá dvouhra pro nás nedopadla dobře. Zmiňovaný Lukáš Rosol prohrál s Robinem Haasem 2:6, 4:6. Náš hráč dělal v prvním setu hodně chyb, navíc dvakrát přišel o své podání. Druhá sada už byla vyrovnanější, ale za stavu 3:3 prohrál Rosol svůj servis a Haase si už zkušeně zápas pohlídal až do vítězného konce.
„Po všech stránkách mě přehrál, nenašel jsem žádnou odpověď na jeho hru. Skvěle servíroval i returnoval. Dělal jsem, co jsem mohl, ale trápil jsem se se servisem a soupeř byl prostě lepší,“ sdělil Rosol.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.