Search
Close this search box.

Veselý i přes velkou bolest získal první bod, Rosol však následně prohrál

Čeští tenisté dnes proti Nizozemsku rozehráli kvalifikační kolo Davis Cupu. Jako první nastoupil na kurt Jiří Veselý, který byl proti Griekspoorovi favoritem. Jenže zas tak jednoduché utkání to nebylo…

Když naše jednička prohrávala 0:1 na sety a nechala se ve druhém setu ošetřovat zraněné stehno, nevypadlo to pro náš tým zrovna ideálně. Jenže Veselý zabojoval a nakonec druhou sadu získal. Jenže jeho zdravotní komplikace nezmizely, naopak se ještě přidal vykloubený palec. Nechal se znovu ošetřovat a teď už to bylo především o vůli. Tu náš hráč měl, a proto byl schopen dotáhnout zápas do vítězného konce. Popravdě měl i štěstí, že na druhé straně kurtu nestál zrovna kvalitní soupeř…

„Kdyby to nebyl zápas Davis Cupu, skrečuju,“ řekl Jiří Veselý po zápase.
V první chvíli to vypadalo, že nejde o vykloubení prstu, ale dokonce o zlomeninu, což se naštěstí nepotvrdilo. „Když jsme rozbalili ponožku, tak jsme viděli, že je to kompletně vykloubené. Zaledoval jsem to a nahodil nazpátek. Při posledním míčku se mu to vykloubilo znovu,“ popsal nepříjemnou situaci český fyzioterapeut Michal Novotný.

Veselý tedy získal pro Česko první bod, jenže teď není jisté, jestli bude schopen nastoupit do zítřejší čtyřhry. Původně měl nastoupit v sobotu on a Adam Pavlásek, jenže ten má zas pro změnu natržený vaz v kotníku.

Může se tak stát, že k Lukáši Rosolovi bude muset kapitán Jaroslav Navrátil přiřadit jednoho z nominovaných mladíků, buď Tomáše Macháče či Jiřího Lehečku. „Já si myslím, že v tomhle stavu může nastoupit jeden z nich,“ dodal kapitán.

Za stavu 1:1 to však nebude vůbec pro jednoho z mladíků jednoduché, už i z toho důvodu, že na druhé straně by měl nastoupit zkušený pár Middelkoop, Rojer.

Jak prozatimní výsledek naznačuje, druhá dvouhra pro nás nedopadla dobře. Zmiňovaný Lukáš Rosol prohrál s Robinem Haasem 2:6, 4:6. Náš hráč dělal v prvním setu hodně chyb, navíc dvakrát přišel o své podání. Druhá sada už byla vyrovnanější, ale za stavu 3:3 prohrál Rosol svůj servis a Haase si už zkušeně zápas pohlídal až do vítězného konce.
„Po všech stránkách mě přehrál, nenašel jsem žádnou odpověď na jeho hru. Skvěle servíroval i returnoval. Dělal jsem, co jsem mohl, ale trápil jsem se se servisem a soupeř byl prostě lepší,“ sdělil Rosol.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient