Veselští policisté zabavili auto zfetovanému řidiči

Veselští policisté v úterý odpoledne zastavili a kontrolovali osobní vozidlo Audi, kterým dle místní a osobní znalosti jezdí uživatel drog, který má navíc vysloven zákaz řízení. Jejich tušení se ukázalo jako správné a za volantem skutečně seděl šestadvacetiletý mladík, kterého v době zákazu řízení policisté přistihli dvakrát. Ani tentokrát nechyběly drogy a orientační test na návykové látky potvrdil přítomnost amfetaminu u řidiče. Řidič sice doznal požití pervitinu, ale odmítl se podrobit lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu.

Protože se jednalo o opakované porušení zákona a řízení pod vlivem drogy, rozhodli se policisté zajistit předmětné vozidlo, aby mladému muži znesnadnili další páchání trestné činnosti a aby nemohl pod vlivem drog ohrožovat ostatní účastníky silničního provozu. Vozidlo bylo odtaženo a v rámci trestního řízení budeme soudu dávat návrh na jeho propadnutí. Mladý muž skončil v policejní cele a čeká jej obvinění z trestného činu Maření výkonu úředního rozhodnutí.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient