Veselého Fenerbahce zatím září, zato Opava s Padubicemi v pohárech propadly

Prestižní basketbalová Euroliga má za sebou dvě kola a v obou se dařilo tureckému Fenerbahce, za které hraje český reprezentant Jan Veselý.
Před týdnem porazil Veselého tým španělské družstvo Grand Canaria přesvědčivě 97:72 a včera zvítězil nad Chimki Moskva 93:85. V obou utkání patřil Veselý k oporám, v prvním zápase nasázel devatenáct bodů, ve včerejším mači si připsal 12 bodů. Po dvou kolech Euroligy tak Fenerbahce díky lepšímu skóre vede tabulku.

Českým týmům se v pohárech už tolik nedařilo.
Opava po šokujícím vítězství nad francouzským Nanterre nedokázala tento výkon zopakovat se švýcarským Fribourgem. S týmem ze země helvétského kříže prohrála o 18 bodů. Opava se polovinu zápasu se Švýcary držela, pak ale na začátku třetí čtvrtiny získal Fribourg náskok 14 bodů, který si víceméně pak držel a ke konci utkání ještě více Opavským odskočil.

To Pardubice už od začátku na svého soupeře z Belgie ztrácely. Hráčům Den Bosche se dařilo střílet koše za tři body, díky čemuž si vytvořili náskok. V druhé půli už Pardubice v podstatě rezignovaly a prohrály o 33 bodů.

Basketbalová Liga mistrů – 2. kolo:

Skupina B:
Fribourg – Opava 97:79, Benátky – Hapoel Holon 111:104 po 2. prodl.

Evropský pohár FIBA basketbalistů, skupina D – 1. kolo:
Den Bosch – Pardubice 91:58 (32:14, 51:36, 76:45)
Nejvíce bodů: Cook 24, Henson 17, Williams 13, Van Oostrum a Oudendag po 10 – Benajmin 13, Kohout 10, McGaughey 9.

Saratov – Nes Cijona 75:64.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak