„Věřím, že Sparta jde správným směrem,“ říká její nový patron Lubomír Pěnička

Nová sezona – nový patron. Několikaletá tradice pražské Sparty pokračuje, štafetu pro tento ročník Tipsport extraligy po Stanislavu Hajduškovi přebírá bývalý sparťanský útočník a člen Klubu legend HCS LUBOMÍR PĚNIČKA. Jako nový patron se uvedl při páteční extraligové premiéře, kdy vhodil slavnostní buly utkání Sparta – Hradec Králové.

Lubomíre, jak se cítíte jako nový patron sparťanské sezony?
Pro mě je velká pocta, že mohu být i malou součástí takového klubu, jakým Sparta je. Strávil jsem tady celý život, vždy mi tady bylo krásně a poznal jsem tady spoustu velkých osobností, jak hráčů, tak i trenérů, od kterých jsem čerpal a kteří mě spoustu věcí naučili.

Co byste popřál Spartě do nové sezony?

Co nejvíce úspěchů, co nejmíň zranění, trenérům šťastnou ruku, hráčům vynikající partu, aby byli schopní a ochotní udělat i v těžších chvílích pro své spoluhráče i pro mužstvo, co je v jejich silách. A aby všichni společně vrátili Spartu na příčky, které jí náleží.

V nové sezoně Spartu vede v roli trenéra Uwe Krupp, co na tuto změnu říkáte?

Je to obrovská persona. Má bohatou hráčskou i trenérskou kariéru. Věřím, že přinese správný směr, styl a nové myšlení, které Spartu posune tam, kam patří.

Po minulé sezoně Sparta přivedla hned několik velkých jmen v čele s brankářem Matějem Machovským. Jak hodnotíte posily?
Jsou to vynikající jména, což se ukázalo i v zápase proti Hradci, kde Machovský chytal excelentně. Takového brankáře Sparta dlouho neměla. Přeji si, aby mu ta forma a výkon vydržely až do finále.

U hlavního týmu pracují Jaroslav Nedvěd, František Ptáček, Michal Broš, majitelem je Petr Bříza – tedy všichni se sparťanským srdcem. Cítíte, že tohle je správná cesta, jak přivést Spartu zpět na vrchol?
Mám velkou radost. Je skvělé, že se v týmu angažují ryzí sparťani. Jarda Nedvěd, skvělý hráč a trenér s úspěchy i u mládeže. Franta Ptáček je velký srdcař, má zásluhu na letní přípravě a co jsem slyšel, byla perfektní.

Budete jako patron dohlížet na výkony Sparty přímo v O2 areně?

V minulých letech jsem se snažil chodit, ale nevycházelo to moc pravidelně, kvůli zaměstnání a dalším povinnostem jsem neměl moc času. Ale slibuji, že v této sezoně se to opravdu zlepší a udělám všechno pro to, abych pravidelně fandil.

Ve Spartě jste strávil 13 sezony, jak na tu dobu vzpomínáte?
Pro mě to byla krásná léta. Vzpomínám na všechny trenéry, které jsem zažil, s velkým respektem. Mám jen ty nejhezčí vzpomínky.

Vy jste si v kariéře zahrál i v Nizozemsku. Jaká to byla zkušenost?

Bylo to na sklonku kariéry, úroveň byla nižší, ale samozřejmě to bylo úměrně k věku. V každém týmu byli tři cizinci, my jsme byli tři Češi. Hrálo se na dvě pětky, byl to speciální hokej, ale užil jsem si to.

Co vás v tuto chvíli nejvíce naplňuje?

Radost ze sportu a pohybu. Celý život jsem sportoval, mám spoustu kloubů opotřebovaných a bez pohybu jsem prakticky vyřízený člověk. Takže se snažím co nejvíce hýbat.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.