„Věřím, že jedno utkání ještě sehrajeme,“ říká trenér ostravských fotbalistů Bohumil Páník

Letní přípravné období finišuje, do utkání Baníku s Jabloncem zbývá už jen týden. Jak Baník Ostrava poslední týden stráví? A jak průběh tohoto týdne ovlivní neodehraná generálka s Rostovem, kterou soupeř Baníku v Rakousku neočekávaně zrušil? Zeptali jsme se trenéra Bohumila Páníka.

Trenére, je před námi poslední týden přípravy před ligovým startem. Jak jeho průběh ovlivní zrušený přípravný zápas s Rostovem na konci soustředění v Rakousku?

Ovlivní, protože bychom měli v tomto týdnu ještě jedno přípravné utkání sehrát. Což samozřejmě znamená změnu plánu. V této chvíli nevím, jestli už je vše definitivně domluveno, takže ještě nebudu o termínu a soupeři mluvit, ale věřím, že to všechno dopadne a zápas se nám dohodnout podaří.

Jak velkou komplikací pro Baník zrušený zápas s Rostovem je?

Od toho jsme profesionálové, abychom takovou situaci zvládli. Samozřejmě, že nám to neprospělo a ze strany soupeře mi to úplně fér nepřišlo, ale vymlouvat se na to v žádném případě nebudeme. Tohle musíme umět zvládnout.

Když odhlédneme od zrušeného utkání s Rostovem, jinak proběhlo soustředění podle vašich představ?

S touto výjimkou ano. Byl jsem naprosto spokojen s podmínkami, jaké jsme měli k dispozici, i s tím, jak hráči pracovali.

Splní narychlo zajištěné náhradní utkání, pokud k němu dojde, parametry generálky?

My k němu takto přistoupíme. Budu chtít od hráčů zátěžový výkon, do utkání půjde nějakých patnáct hráčů, kteří budou připadat v úvahu pro nějaký základ sestavy pro zápas s Jabloncem.

Před několika dny jste řekl, že pokud by současný kádr posílili ještě tři hráči, bylo by to super, pokud by byli dva, bylo by to velmi dobré. Platí ta věta stále?

Ano, nic bych na ní neměnil. A věřím, že budeme brzy v tomto ohledu moudřejší.

Věříte, že v plánovaném přípravném utkání některou případnou posilu vyzkoušíte?

Bude samozřejmě záležet na tom, jestli se podaří nějaký příchod do té doby dotáhnout do konce a pokud ano, kdy se takový hráč zapojí do přípravy. Ale abych odpověděl na vaši otázku, ano, věřím.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.