Veřejné toalety ve Vyškově jsou zrekonstruované. Pětikoruna zůstává

Práce na rozsáhlé rekonstrukci veřejných toalet v Dobrovského ulici jsou hotové. Dělníci změnili jejich dispozice, na bezbariérový záchod se tělesně postižení dostanou ze vstupní haly, stejně jako muži a ženy do svých částí, samostatná je i přebalovací místnost.

Toalety jsou tak ve zkušebním provozu přístupné veřejnosti, jejich komplexní obnova vyšla na bezmála milion a 800 tisíc korun. Práce zajistila WAGNER stavební, spol. s r. o.

U hlavního vstupu se v následujících dnech objeví automatický systém otevírání dveří po zakoupení vstupního lístku. „Zákazníci si je zakoupí v mincovním automatu, který je vydá. Po přiložení lístku k zabudované čtečce se otevřou vstupní dveře. Automat bude na kovové mince a v případě vyšší platby bude vracet. Cena zůstává, lidé se dostanou na toalety za pět korun. Počítáme rovněž dál s obsluhou. Zachovaná bude z důvodu úklidu a dohledu, aby toalety nelákaly vandaly,“ popsal ředitel Správy majetku města Vyškova Jaroslav Hastík. Právě městská příspěvková organizace údržbu toalet zajišťuje.

Budova včetně vybavení byla v havarijním stavu. Potíže byly s teplou vodou nebo potrubím zarostlým usazeninami. Teplo z objektu v zimním období propouštěla i železná konstrukce oken, velké problémy působila také kanalizace. Kameninové potrubí praskalo, kanalizace se musela pravidelně a nákladně čistit, což nejen zápachem obtěžovalo okolí WC. „Nevhodné bylo i uspořádání prostoru. Zásadní rekonstrukce byla potřeba. Toalety jsou nyní moderní, investice se velmi povedla,“ zhodnotil starosta města Karel Goldemund.

Veřejné toalety jsou otevřené každý den od sedmi ráno do šesté hodiny podvečerní, v sobotu pak dopoledne. „Při nějakých velkých společenských akcích můžeme provozní dobu operativně prodloužit,“ dodal ředitel Hastík.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak