Search
Close this search box.

Veřejné slyšení k Petici za výstavbu dálnice D43 proběhlo na půdě Senátu

Starosta města Moravská Třebová se společně s dalšími zástupci samospráv zúčastnil veřejného slyšení k Petici na podporu přípravy a realizace dálnice D43, které proběhlo v úterý 13. března v historickém sále Senátu PČR. Dlouho očekávaná stavba na trase Brno – Moravská Třebová by měla zajistit dopravní propojení mezi Pardubickým a Jihomoravským krajem a zvýšit atraktivitu sídel v její blízkosti. „O potřebnosti plánované výstavby komunikace není pochyb. Proto podpořím jakoukoliv aktivitu, která směřuje k urychlení celého procesu,“ uvedl Miloš Izák, starosta města Moravská Třebová.

V úvodu veřejného slyšení vystoupila senátorka Jaromíra Vítková, která vysvětlila celou problematiku od počátku vzniku petice. Během ledna letošního roku se pod petici podepsalo 12 tisíc občanů. Celá záležitost je občany pozorně sledována a veřejné slyšení je příležitostí i pro zástupce samospráv, aby vyjádřili svůj zájem na zlepšení dopravy v Pardubickém a Jihomoravském kraji. Na veřejném slyšení postupně vystoupili mimo jiné zástupci Ředitelství silnic a dálnic ČR, Ministerstva dopravy ČR a Svazku obcí pro výstavbu rychlostní komunikace R43.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient