Velvyslanec Ukrajiny v ČR navštívil Plzeňský kraj

První zdvořilostní návštěva velvyslance Ukrajiny v České republice J.E. Yevhena Perebyinise se uskutečnila v úterý 9. října 2018. Na krajském úřadě ho společně s tajemníkem Velvyslanectví Ukrajiny v Praze Ostapou Lukianchukem a obchodním radou Valerijem Koromou přijal hejtman Josef Bernard a radní Radka Trylčová.

Jednání se neslo v duchu situace na Ukrajině a možnostech vzájemné spolupráce. Ukrajina, jejímž cílem je hospodářská prosperita a bezpečnost, se i přes současnou nelehkou situaci snaží směřovat k Evropské unii a NATO.

Na obou stranách je zájem o partnerství Plzeňského kraje s některým z regionů na Ukrajině. Yevhen Perebyinis vytipuje některé regiony, které by byly pro náš kraj vhodné.

Ukrajina je velkým exportérem pracovní síly. Snaží se nabídnout výhodné podmínky pro podnikání, aby Ukrajincům zajistila slušné pracovní podmínky a odpovídající mzdu. Podnikatelům z Plzeňského kraje se tak nabízejí obrovské možnosti. V Česku pracuje mnoho Ukrajinců. V současné době je třeba upravit podmínky jejich zaměstnávání a omezit vliv pracovních agentur.

Obě strany se domluvily, že uspořádají v Plzeňském kraji několik přednášek a výstav o životě na Ukrajině, aby o něm měli Češi větší představu. Plzeňský kraj podpoří vydání knihy některého ze současných ukrajinských autorů a uspořádá letní tábor pro ukrajinské děti, které přišly o rodiče ve válce.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak