Velvary v prvním jarním kole vyhráli 2:1 nad Meteorem Praha

V prvním jarním kole fotbalisté FC Velvary na hřišti Meteoru zvítězili 1:2 brankami Budějského a Obrtlíka. Vítězství se ale nerodilo lehce. Hra velvarských byla velmi poznamenaná absencí Holuba, Šaldy, Vašuta a také, ve druhém poločase zraněného, Tenkla.

Domácí byli do dvacáté minuty velmi aktivní. Snažili se hosty presovat, ale ti z první vážnější akce, kterou si vytvořili ve 26. minutě, otevřeli skóre. Ze standartní situace se parádně trefil Budějský.

Ve druhém poločase zvýšily Velvary vedení na 0:2, kdy se opět po standardní situaci, kterou zahrával Nosek, trefil skvěle hlavou Obrtlík.

Domácí snížili 15. minut před koncem, a tak se hosté začali obávat o konečný výsledek a soustředili se hlavně na bránění. Závěr zápasu jsme si pohlídali a odvezli si tři body.

FK Meteor Praha VIII – Slovan Velvary 1:2 (0:1)

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.