Velvary přivítají účastníky veřejné cyklotour „Na kole dětem“

Sportovní projekt na podporu onkologicky nemocných dětí pokračuje i v roce 2018, je to již 9.ročník! Start byl 30.května v Ostravě a cíl 10. etapy je naplánován na 9.června v Domažlicích.

Sedmá etapa ve středu 6.června bude mít zastavení i ve městě Velvary a zúčastní se jí aktivně žáci i učitelé Základní školy Velvary i někteří zaměstnanci úřadu v čele se starostou města. Start je v Brandýse nad Labem a příjezd od Roudnice je ve Velvarech očekáván mezi 14-14.30 hodin na náměstí. V pedálech by měli mít témeř 80 km. Cíl této etapy je kolem 17.15 hodin v Družci na Kladensku.

Vedoucím pelotonu by měl být tradičně Josef Zimovčák na historickém kole a jízdy se zúčastňují i některé známé osobnosti.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.