Velkolepou podívanou v Přibyslavi nabídl Závod veteránů 1000 mil československých

(Aktualizováno před )

V sobotu 16. června 2018 krátce po poledni přijel na Bechyňovo náměstí v Přibyslavi první historický automobil ojedinělého závodu. V této etapě z Bratislavy do Prahy je v Přibyslavi určena zastávka spojená s obědem posádek automobilů. Veřejnost tak má možnost vidět zblízka technické skvosty na čtyřech kolech. Přítomní mohli postupně shlédnout více než osm desítek historických vozidel.

Vedle tradičních Československých značek Škoda, Praga, Tatra, Aero, Jawa, přijely i vozidla MG, Lagonda, Morgan, Jaguar, Bugatti, Citroen, Porsche, BMW, Mercedes, Fiat nebo Cadillac. K pozoruhodným strojům patřil i malý závodní vůz Gbelec z roku 1957, který sestrojil brněnský závodník Alois Gbelec.

Ani tentokrát nechyběl zajímavý komentář o automobilech a jejich posádkách. Spolupráce Kulturních zařízení města Přibyslav včetně dalších dobrovolníků s pořadateli soutěže se stala rovněž dobrou tradicí. Pořadatelem tohoto unikátního závodu je Veteran Car Club Praha. Letošní již devětačtyřicátý ročník byl věnován výročí 100 let od vzniku Československa.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz