Velké severomoravské derby branku nepřineslo

Ostrava s Olomoucí sehrály svůj poslední podzimní zápas, v kterém si rozdělily po bodu, avšak do zimní přestávky půjdou s různými pocity. Ostrava je na pohárových příčkách, zatímco Olomouc je v pásmu sestupu. Před začátkem sezony by kdekdo spíše vnímal ty role obráceně. Jenže expert miní, realita mění…

Baník Ostrava – Sigma Olomouc 0:0

Ostravský klub se pohybuje nahoře i díky kvalitní defenzívě, což dokázal v posledních třech zápasech, kdy nedostal gól. To že v tomto utkání nepadla žádná branka, mohlo mít vliv i to, že na obou stranách vypadli zkušení útočníci, Baroš a Nešpor.
I tak ale se oba týmy dostaly do zajímavých šancí. V prvním poločase to byl především Ondřej Šašinka, který jednou pálil nebezpečně z voleje a po chvíli jeho dorážku jen tak tak zblokoval Dvořák.
Ve druhé půli se představili i Olomoučtí. Za zmínku stojí především Yunisova hlavička. Ale ani zde z toho nic gólově nevykvetlo.

„Remíza je spravedlivá, obě mužstva mohla dát gól, nedala. Je to pro nás 34. bod, musíme být pokorní, protože bodů jsme udělali hodně,“ podotkl ostravský trenér Bohumil Páník.

„Baník měl oba vstupy do poločasů lepší, v těch desetiminutovkách byl lepší. Ve hře jsme ale byli nebezpeční a nebylo účelem kontrolovat hru. Myslím si, že jsme byli připraveni stejně dobře jako na Slovácko, jen jsme nedotáhli finální fázi. Navíc nám chyběli tři beci ze základní sestavy, což byla velmi složitá situace. Jsem zklamaný jedním bodem. Mohli jsme tady získat tři,“ řekl trenér Olomouce Václav Jílek.

Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Moláček. ŽK: Diop, Fillo, J. Šašinka – Plšek. Diváci: 6251.

Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman – Fillo, Mešaninov, Hrubý, Holzer (77. Granečný) – Diop, O. Šašinka (67. J. Šašinka). Trenér: Páník.
Olomouc: Buchta – Zahradníček, Kalvach, Jemelka, Chvátal (64. Lalkovič) – Houska – Falta, Dvořák (90. Chytil), Plšek, Pilař (78. Texl) – Yunis. Trenér: Jílek.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.