Velká tragédie na Ústecku. Při požáru chatky zahynul 13letý chlapec

V Ústeckém kraji se dnes stala velká tragédie. Při požáru chatky zde zahynul 13letý chlapec, o dva roky starší hoch je vážně zraněn.

V noci z pátka na sobotu začala v Habrovanech na Ústecku hořet chatka. Jako první se k požáru dostali dobrovolní hasiči ze sousední obce Řehlovice. Následně dorazili i profesionální hasiči, podniková jednotka hasičů a další dobrovolná jednotka. Poměrně rychle se jim povedlo oheň dostat pod kontrolu, přesto chatku už se nepodařilo zachránit. Uvnitř budovy byli dva teenageři, jeden zemřel, druhý byl s vážnými popáleninami převezen na popáleninové centrum do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze.

„Při požáru došlo k úmrtí třináctiletého chlapce, patnáctiletý byl s vážnými popáleninami převezený do nemocnice. Příčiny a okolnosti požáru se dál prošetřují,” uvedla mluvčí ústecké krajské policie Šárka Poláčková. Vzhledem k věku oběti nechce policie více případ komentovat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.