Velká rekonstrukce Dlouhé ulice skončila ještě před termínem

Rozsáhlá rekonstrukce Dlouhé ulice v Plzni skončila o několik týdnů dříve před plánovaným termínem a již slouží řidičům. Práce v hodnotě 55 milionů korun provedlo sdružení firem pod vedením EUROVIA CS pro objednatele město Plzeň a Vodárnu Plzeň. Na financování oprav se podílel rovněž čtvrtý městský obvod, a to částkou 10 milionů korun. Po úpravách v místě vznikla místo původní čtyřproudé nová dvoupruhová komunikace s šířkou jízdních pruhů 3,25 metru doplněná o podélná parkovací stání v obou směrech. Součástí rekonstrukce jsou nové cyklistické trasy, pruhy zeleně, řadící pruhy, ochranné ostrůvky, dělicí pás a zálivy pro MHD.

„Dlouhá ulice je páteřní komunikací Doubravky, tato část rekonstrukci jednoznačně potřebovala. Jedním z cílů úprav bylo danou lokalitu zklidnit, což věřím, že se povedlo. Alespoň reakce od občanů jsou zatím v tomto směru pozitivní. Současně děkuji za trpělivost řidičům, neboť bez uzavření dopravy po dobu rekonstrukce by to nešlo,“ uvedl primátor města Plzně Martin Zrzavecký. Práce začaly v červenci 2017 a byly realizovány v úseku mezi křižovatkami s ulicí Pod Vrchem a s Rokycanskou.

Podle technického náměstka primátora Pavla Šindeláře byla součástí stavby také úprava Rokycanské ulice, která spočívala v úpravě středního dělicího pásu, zábradlí, veřejného osvětlení, trakčního vedení a zeleně v okolí. „Součástí rekonstrukce Dlouhé ulice byla sanace kanalizační stoky včetně výměny veřejné části kanalizačních přípojek, výměna vodovodního řadu včetně vodovodních přípojek, byly to nové rozvody veřejného osvětlení včetně osazení stožárů a svítidel. Vzhledem ke zmenšení počtu jízdních pruhů byla nutná úprava trakčního vedení s převážnou výměnou trakčních stožárů. Po celé délce ulice Dlouhé byly provedeny i nové sadové úpravy,“ uvedl technický náměstek primátora Pavel Šindelář.

„Původně předpokládaný termín prací 61 týdnů se nám díky skvělé spolupráci všech zúčastněných stran povedlo zkrátit na 51 týdnů,“ sdělil Jan Muzika, ředitel závodu Plzeň EUROVIA CS.

„Občané si úpravu chválí, řidiči si již pomalu začínají zvykat. Jednoznačně to vedlo ke zklidnění dopravy, zvýšení bezpečnosti dětí a také zvýšení parkovacích míst, což je ku prospěchu celé lokalitě,“ uvedl starosta čtvrtého městského obvodu Michal Chalupný. Podle jeho slov ještě chybí opravit úsek od Rokycanské po Moravskou ulici, poté bude páteřní komunikace Doubravky kompletně zrekonstruována.

Za město Plzeň měl akci na starost Odbor investic Magistrátu města Plzně.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak