Velká přestupová bomba! Horák jde do házenkářského „Realu Madrid“

Kdyby přestoupil např. český fotbalový reprezentant Pavel Kadeřábek z Hoffenheimu do Realu Madrid, psalo by se o tom v českých médiích celý týden. Když ale přestupuje házenkář Pavel Horák z běloruského Brestu do německého Kielu, většině na to stačí krátká zpráva. Přitom svým způsobem je Kiel v házené něco jako Real ve fotbale. Holt, fotbal je fotbal a házenkáři mohou jen tiše závidět…

Na to však tolik nemyslí zmiňovaný český reprezentant, kterému se „na stará kolena“ splnil sen. „Jsem na to ohromně hrdý. Budu tvrdě pracovat, abych naplnil očekávání, která se na mě kladou,“ podotkl 36letý obranář.

Horák už dříve v německé bundeslize hrál a to plných jedenáct let! Do Kielu si ho vybrala česká házenkářská legenda Filip Jícha, který se od příští sezony stane v tomto slavném klubu hlavním trenérem. Letos si vyzkoušel prozatím funkci asistenta. „Řešili jsme, že potřebujeme někoho zkušeného, kdo má takové kvality, že nám okamžitě pomůže. Když se zraní jeden z našich dvou elitních obranářů, najednou nemáme adekvátní náhradu. Jako první mě z házenkářů v Evropě napadl Pavel. Od první minuty jsem stál za ním – má neuvěřitelně zkušeností, odvádí svoji práci vždy na 100 procent, charakterově zapadne. Jsem moc rád, že tuhle výzvu přijal,“ podotkl Jícha, který s Kielem jako hráč dvakrát vyhrál Ligu mistrů (2010, 2012).

Horák se v těchto dnech připravuje s českým reprezentačním týmem na kvalifikační duel proti Bělorusku, který se uskuteční zítra od 18:10 v Plzni. Česku se v kvalifikaci na ME zatím daří, první dvě utkání proti Bosně a Finsku vyhrálo.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.