Velká přestavba Bazénu Slovany začala

Město Plzeň začíná s rozsáhlou modernizací svého plaveckého bazénu na Slovanech. Přestavba oblíbeného areálu, který vloni navštívilo 550 tisíc lidí, nyní odstartovala první etapou za téměř 46 milionů korun včetně DPH. Díky ní vznikne nový dětský bazén se samostatným vstupem i kompletní zázemí dětského bazénu, vybudována bude i nová výměníková stanice. Hotovo by mělo být v dubnu 2019, poté odstartuje druhá etapa za zhruba 75 milionů korun, při níž získá bazén centrální vstup, recepci hotelového typu, nové šatny, turniketový odbavovací systém a další. Práce neomezí provoz bazénu.

„Cílem této rozsáhlé investice je kompletně zmodernizovat plavecký areál a udělat z něj špičkové volnočasové zařízení 21. století, které ještě více uspokojí nároky nejen plavců, ale i rodin s dětmi přicházejícími do bazénu za relaxací,“ uvedl primátor města Plzně Martin Zrzavecký. Ten se dnes za město Plzeň slavnostního zahájení projektu zúčastnil spolu s náměstky Pavlem Kotasem a Pavlem Šindelářem.

Bazén Slovany se začal stavět v roce 1978, otevřen byl v roce 1986. Jeho součástí jsou kromě vnitřního a vnějšího 50 metrů dlouhého bazénu a dětského bazénu i 86 metrový tobogán, dětské brouzdaliště, divoká řeka, vířivky, relaxační bazén, dámské i pánské páry, největší sauna v Plzni, tělocvična se zrcadlovým sálem, fitness, ale i ubytovací centrum s více než 80 lůžky.

Podle technického náměstka primátora Pavla Šindeláře vznikne v první fázi zcela nový dětský bazén o rozměrech 11 x 7,44 metru, a to v prostorách výměníkové stanice. „Díky novému stropu uděláme ve stávajícím prostoru stanice a kotelny dvoupodlažní objekt. V přízemí budou technologie, v horním podlaží zázemí dětského bazénu a bazénová hala s hloubkou 0,9 metru, z níž se bude chodit do haly s velkým bazénem. Zároveň ale bude vybudován samostatný vstup do dětského bazénu, samozřejmostí jsou i šatny a sociální zázemí. Na místě současného dětského bazénu vzniknou prostory nových šaten,“ přiblížil Pavel Šindelář. Zhotovitelem stavby pro první etapu je SILBA-Elstav s.r.o.

Podle ředitele bazénu Tomáše Kotory se se zahájením druhé etapy počítá na příští rok. Zahrne přestavbu stávajícího dětského bazénu na nové šatny, úpravu hlavního vstupu, vznik recepce a instalaci turniketového systému. „Počítáme s tím, že stávající hlavní vstup přes předsazené schodiště bude odstraněn a přesunut o patro níž, tedy do míst dnešního vstupu pro invalidy. Návštěvník se tím dostane do výhodné pozice, kdy má zajištěn bezbariérový přístup jak od hromadné dopravy, tak od parkoviště či parkovacího domu,“ přiblížil Tomáš Kotora.

Nové šatny budou tvořit jeden otevřený prostor a jsou navrženy jako společné s průchozími převlékacími kabinkami a se skříňkami na uložení věcí. Součástí budou klubové šatny a šatny pro invalidy. Celková kapacita šaten je 484 kusů skříněk + 60 kusů klubových skříněk. Na šatny naváže potřebné oddělené zázemí sprch a toalet pro muže a ženy s průchodem k bazénu. Nový výstup ze šaten je navržen do prostoru dnešního dětského brouzdaliště. Ze stávajících dámských šaten se stane spojovací chodba mezi hlavním vstupem a novým dětským bazénem.

Modernizace Bazénu Slovany je kompletně financována z rozpočtu města Plzně.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak