Search
Close this search box.

Velitelé dobrovolných jednotek hasičů se zúčastnili školení

V sobotu 17. března se na stanici HZS Ovčáry konala za velké účasti asi šedesáti lidí odborná příprava velitelů jednotek, velitelů družstev a velitelů požárních hlídek sborů dobrovolných hasičů obcí, které spadají pod územní odbor Kolín.

Bylo to jedno z pravidelných školení, které pro dobrovolné jednotky pořádá Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje. V rámci teoretické přípravy byli velitelé proškoleni ze základních právních předpisů na úseku požární ochrany, seznámili se s problematikou vedení zásahů, zásadami poskytování první pomoci u jednotlivých typových událostí a v neposlední řadě i s pravidly bezpečnosti práce zasahujících jednotek.

Vzhledem k tomu, že se na Kolínsku nachází i několik objektů na výrobu chemických látek, byla do praktické části odborné přípravy zařazena i ukázka stavby dekontaminačního stanoviště a práce hasičů na tomto specifickém stanovišti u mimořádné události. Všichni přítomní velitelé dobrovolných jednotek pak měli možnost si tuto činnost vyzkoušet na vlastní kůži, aby nabyté poznatky mohli lépe přenést na kolegy ve svých domovských jednotkách.

Další obdobné školení pro zbývající část velitelů jednotek sboru dobrovolných hasičů obcí z Kolínska se uskuteční v sobotu 24. března na stanici HZS Říčany.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient