Veletrh sociálních služeb letos míří do parku Na Špici

Předloni u Tyršových sadů, loni na zámku, nyní v samotném centru dění. Další ročník Veletrhu sociálních služeb, který se koná v rámci Sportovního parku Pardubice, tentokrát zamíří přímo do parku Na Špici. Na jednom místě se představí celkem dvaadvacet poskytovatelů nejrůznějších sociálních služeb, jejich prezentaci přitom doplní také zábavný program plný kvízů a zážitkových aktivit.

„Již třetím rokem jsme se rozhodli Veletrh sociálních služeb propojit s tematikou sportu a zařadit jej do programu Sportovního parku Pardubice. Je to ideální možnost, jak lidem ukázat, že ani handicapované osoby se sportu vzdávat nemusí, jelikož dnešní doba nabízí řadu možností pro všechny. Návštěvníci zde navíc mohou poznat jednotlivé sociální služby, zjistit, jak fungují a zároveň si řadu aktivit vyzkoušet,“ informuje náměstek primátora Jakub Rychtecký, do jehož gesce spadá sociální politika.

Kromě prezentace poskytovatelů sociálních služeb na návštěvníky čeká doprovodný program, ze kterého si jistě vyberou dospělí i děti. Součástí veletrhu budou různé soutěže a tvořivé dílny, poradna pro celiaky či ukázka techniky dobrovolných hasičů. Kdo bude mít zájem, může se pro změnu přijít odreagovat pomocí antistresových a relaxačních technik.

Veletrh se otevře veřejnosti ve středu 15. srpna od 10 do 16 hodin v parku Na Špici – na zelené ploše v části při vstupu do parku od areálu Automatických mlýnů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.