Search
Close this search box.

Vedení města uspořádalo další sezení s obyvateli

Další z řady tradičních setkání vedení města a obyvatel příměstských částí bylo na řadě 14. března. Tentokrát se ve velké zasedací síni v podvečer sešli obyvatelé Čejetiček, Sahary a Neuberka. Na jejich dotazy odpovídal první náměstek primátora Jiří Bouška, vedoucí několika odborů, zástupci společností Lesy města Mladá Boleslav, Správa a údržba komunikací a Compag.

Obyvatelé této příměstské části se tentokrát zajímali především o stav lesa, který se nachází na Sahaře. Jak vysvětlil zástupce Lesů MB Zdeněk Tůma, došlo zde v průběhu února k vyčištění lesa od spadaných stromů a jejich částí, nicméně velký kus práce zde ještě zůstává. Náměstek Bouška však uvítal obnovení myšlenky na změnu kategorizace tohoto území. „Nejlepší se jeví postup převést stávající hospodářský les na kategorii les rekreačního určení, stejně jako je třeba Štěpánka, zdejší obyvatelé to území vnímají a využívají jako lesopark, proto není důvod, aby jím oficiálně nebyl,“ uvedl. Změnu však musí odsouhlasit krajský úřad.
Řeč přišla i na aktuální rekonstrukci Ptácké ulice, objevil se hojně diskutovaný dotaz, zda nebude po dobu úprav této frekventované ulice zprůjezdněno Staroměstské náměstí i z druhé strany, tedy směrem zpod hradu. „Tato varianta bohužel není možná, jednak by se místo ucpávalo, protože je příliš úzké a projíždí tudy obousměrně autobusy, a navíc, pokud se projíždí Viničnou ulicí, ústí objížďka na semaforech, které lze regulovat, v případě průjezdu pod hradem by se ale auta kumulovala na kruhovém objezdu na náměstí Míru,“ vysvětlil první náměstek.
Objevila se i stížnost na to, že se na nově vybudované komunikaci v úseku Sahara – Neuberk začíná projevovat propad vozovky v místě, kde kanalizační stoka opouští prostor vozovky. Už jednou se zde tento problém objevil a vše se už několikrát řešilo reklamací, ta se však bude muset opakovat ještě jednou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient