Vedení kraje chystá čtvrté setkání s představiteli středočeských obcí

V pořadí čtvrté ‚Setkání vedení Středočeského kraje se starosty obcí‘ se bude v úterý 11.prosince konat od 9 do 16 hodin v Clarion Congress Hotelu v Praze. Oproti předchozím setkáním přichází tentokrát vedení kraje se změnou formátu akce. „Nebudeme již detailně představovat práci jednotlivých sekcí a odborů krajského úřadu, prezentace jednotlivých krajských radních budou kratší, a naopak se představitelé obcí a měst dozví více o našich vizích. Zcela nově bude navíc v rámci odpoledního bloku připraven trh služeb Středočeského kraje pro starosty. Půjde o jakýsi kontaktní blok, kde náměstci a radní osobně představí starostkám a starostům služby odborů, které mohou zástupci samospráv při výkonu svých funkcí využít,“ přiblížila program setkání hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).

Právě možnost osobního setkání s radními kraje představitelé středočeských obcí a měst při minulých setkáních nejvíce oceňovali. „Jako bývalá starostka dobře vím, že charakter osobního jednání, otevřené hledání možných návrhů řešení problémů, s nimiž se vedení obce potýká, odbourání komunikačních bariér a nastavení užší spolupráce, je to, co zejména každý v komunálních volbách nově zvolený představitel obce přivítá. Proto jsme pro letošek zvolili jiný půdorys akce a tato osobní setkání a jednání umožníme,“ vysvětlila Jaroslava Pokorná Jermanová. Vedení kraje bude podle jejích slov také bilancovat své dosavadní volební období a účastníkům setkání představí své hlavní plány do budoucna.

Program dne začne v devět hodin. Dopolední blok zahájí svým vystoupením středočeská hejtmanka, následovat budou krátké prezentace a vize členů Rady, prezentace Středočeského inovačního centra (SIC) i některých starostů včetně podnikatelských subjektů ze středočeského regionu. V odpolední části bude připraven veletrh služeb jednotlivých odborů krajského úřadu, Středočeského inovačního centra a Středočeské centrály cestovního ruchu (SCCR). Stejně jako během jarního setkání vedení kraje se starosty a starostkami měst a obcí se bude po celý den ve foyer kongresového centra konat poradenství v oblasti všech krajem vypisovaných dotačních programech. Konec akce je plánován na 16 hodin.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.