Search
Close this search box.

Vedení Kolína uspořádalo další setkání s obyvateli města

Včera se uskutečnilo další setkání s obyvateli města Kolína, tentokráte rada města spolu s vedoucími odborů MěÚ Kolín zamířila na Šťáralku. V Střední škole obchodní se členové Rady města Kolína sešli zhruba se 30 obyvateli této části. V úvodu setkání zrekapituloval starosta Vít Rakušan investice provedené v průběhu roku 2017.

Dále se hovořilo především o plánovaných investicích v roce 2018, např. o rekonstrukci ulice Havlíčkova, dále ulice Na Šťáralce, kdy bude v roce 2019 pokračovat i druhá etapa rekonstrukce chodníků. Další podněty se týkaly např. úpravy zeleně při nájezdu na obchvat, která dle obyvatelů této části výrazně brání při výhledu, nebo nesplnění povinnosti majitelů sekat 2x ročně své pozemky. Městský úřad Kolín prošetří tuto situaci a dojde k prořezu zeleně v této oblasti tak, aby nebyl stížen výhled řidičům a ohledně povinnosti sekání bude provádět kontroly. V případě nedodržení městské vyhlášky vyzve majitele k nápravě.

V následné diskuzi s občany se hovořilo o zóně 30, kde řidiči tuto povolenou rychlost nedodržují a je více než vhodné, aby v exponovaných časech zde byla Policií ČR častěji měřena rychlost.

Město Kolín bude v setkávání se s občany pokračovat, další termín je naplánován na 14. května a uskuteční se v Zibohlavech.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient