Vedení Karlových Varů navštívilo krematorium

Zástupci vedení města dnes navštívili budovu karlovarského krematoria. Návštěvě se věnovali nejen jeho provozovatelé, ale také zástupce dodavatele původní kremační pece, která byla postavena před dvaceti lety a dnes je už více než rok mimo provoz.

Hovořilo se především o tom, co je potřeba pro opětovné zprovoznění krematoria a jaké potřebuje budova další úpravy a opravy, aby mohla důstojně sloužit dále. „Bereme krematorium jako prioritu a chtěli bychom mít do konce roku jasno, co s ním uděláme“, uvedla primátorka Andrea Pfeffer Ferklová. Podle náměstkyně primátorky pro majetek Hany Zemanové je potřeba obnovit nejen pec, ale i vylepšit stav celého komplexu budov. Radní Martin Dušek se zajímal o unikátní technologie, jako například hydraulický pohon výtahu katafalku. Návrh na obnovu krematoria bude předložen orgánům města v nejbližší době.

Karlovarské krematorium bylo postaveno tehdy samostatným městem Rybáře (dnes část města Karlovy Vary). Funkcionalistická budova byla navržena Erichem Langhammerem v roce 1930, stavba začala v roce 1932 a zkolaudována byla v prosinci 1933. V současnosti město pronajímá budovu krematoria provozovateli, firmě Fořt & synové krematorium – pohřební služba s.r.o.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient