Search
Close this search box.

Vedení Břeclavi představilo své plány

V pátek 7. prosince bylo na tiskové konferenci oficiálně představeno programové prohlášení rady města na období 2018-2022. Toto programové prohlášení obsahuje priority volebních programů koaličních subjektů zastoupených v Radě města Břeclavi, a to jak priority investiční, tak neinvestiční.

V oblasti dopravy zůstává prioritou intenzivní spolupráce s Ředitelstvím silnic a dálnic na přípravě výstavby obchvatu města. K lepšímu průjezdu městem by měly přispět nové odbočovací pruhy a úprava kruhového objezdu u Tesca. Pokračovat bude také výstavba cyklostezek, včetně cyklostezky z Břeclavi do Lednice.Je zadána studie, která by posoudila možnost přemostění Dyje u Břetislavovy ulice a vytvoření tzv. malého obchvatu.

Větší bezpečnosti občanů by mělo přispět rozšíření kamerového systému i zbudování pracoviště městské policie na pěší zóně u parku. Pokračovat samozřejmě bude podpora dobrovolných hasičů.
Podmínky pro kulturní vyžití by mělo v blízké budoucnosti zlepšit vybudování amfiteátru a letního kina pod zámkem i další rozvoj klidové zóny u Cyklosféry. Pokračovat budou úpravy kina, které by se mělo stát kulturně-společenským centrem.

V sociální oblasti bude nejvýznamnější investicí rekonstrukce zázemí Domova seniorů a výstavba nového Domu s pečovatelskou službou v Poštorné. Záměrem rady je i zřídit městské senior taxi. Pokračovat bude i modernizace Domu s pečovatelskou službou ve Staré Břeclavi. Město bude podporovat terénní sociální služby, které lidem umožní co nejdéle setrvat v domácím prostředí.
Prioritou města v oblasti sportu zůstává podpora mládeže a spolupráce se sportovními oddíly ve městě. Město se bude také snažit dále zlepšovat podmínky pro neregistrované sportovce.
Již v roce 2019 by měla začít revitalizace prostoru před nádražím. Město se bude snažit získat dotační tituly na postupnou rekonstrukci zámku (práce by měly začít v závěru roku 2019) a na vybudování multifunkční haly pro sport a kulturu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient