Večerní bouřky zaměstnaly hasiče, vyjížděli k 74 událostem

Celkem 74x vyjely jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů v Moravskoslezském kraji kvůli večerním a nočním bouřkám, a to od půl sedmé večerní do čtvrteční půlnoci. Tradičně šlo hlavně o odstraňování spadlých stromů a také nebezpečných velkých větví. Není – v souvislosti s touto činností – hlášeno žádné zranění, ani větší škody, snad s výjimkou poškozené kolárny u vlakového nádraží v Jistebníku.

Nejvíce výjezdů – 24 – mají na kontě hasiči v Ostravě, z Opavska 14, z Karvinska 13 a Frýdecko-Místecka 10. Celkem 8x vyjeli hasiči v rámci okresu Nový Jičín, 5x v okrese Bruntál.

Jednotka HZS MSK ze stanice Bílovec a jednotka dobrovolných hasičů z Jistebníku odstraňovaly ve čtvrtek večer vzrostlou lípu z budovy kolárny u železničního nádraží v Jistebníku, která objekt poškodila, ale provoz na trati nebyl omezen. Hasiči museli lípu zajistit kurtnou (vázacím popruhem), pomalu ořezat a nakonec opatrně stáhnout z budovy na zem.

Bílovečtí profesionální hasiči také například vyjeli odstranit velký akát ve Staré Vsi (místní část Bílovce), který vytvořil překážku přes polovinu silnice. Strom při pádu zavadil o elektrické dráty. Sice je nepoškodil, ale domácnosti z okolí se ocitly bez dodávky elektrického proudu.

V obci Vrchy stejná jednotka HZS MSK (Bílovec) a jednotka dobrovolných hasičů Vrchy odstraňovaly po pádu hned tři stromy (dvě lípy a javor) přes frekventovanou silnici. I domácnosti v obci Vrchy byly bez proudu.

Mluvčí nevylučuje, že hasičům přibude několik zbytkových „zářezů“ v souvislosti s počasím ještě během pátečního rána a dopoledne. Nebylo hlášeno žádné čerpání vody.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.