Search
Close this search box.

Večerní bouřky zaměstnaly hasiče, vyjížděli k 74 událostem

Celkem 74x vyjely jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů v Moravskoslezském kraji kvůli večerním a nočním bouřkám, a to od půl sedmé večerní do čtvrteční půlnoci. Tradičně šlo hlavně o odstraňování spadlých stromů a také nebezpečných velkých větví. Není – v souvislosti s touto činností – hlášeno žádné zranění, ani větší škody, snad s výjimkou poškozené kolárny u vlakového nádraží v Jistebníku.

Nejvíce výjezdů – 24 – mají na kontě hasiči v Ostravě, z Opavska 14, z Karvinska 13 a Frýdecko-Místecka 10. Celkem 8x vyjeli hasiči v rámci okresu Nový Jičín, 5x v okrese Bruntál.

Jednotka HZS MSK ze stanice Bílovec a jednotka dobrovolných hasičů z Jistebníku odstraňovaly ve čtvrtek večer vzrostlou lípu z budovy kolárny u železničního nádraží v Jistebníku, která objekt poškodila, ale provoz na trati nebyl omezen. Hasiči museli lípu zajistit kurtnou (vázacím popruhem), pomalu ořezat a nakonec opatrně stáhnout z budovy na zem.

Bílovečtí profesionální hasiči také například vyjeli odstranit velký akát ve Staré Vsi (místní část Bílovce), který vytvořil překážku přes polovinu silnice. Strom při pádu zavadil o elektrické dráty. Sice je nepoškodil, ale domácnosti z okolí se ocitly bez dodávky elektrického proudu.

V obci Vrchy stejná jednotka HZS MSK (Bílovec) a jednotka dobrovolných hasičů Vrchy odstraňovaly po pádu hned tři stromy (dvě lípy a javor) přes frekventovanou silnici. I domácnosti v obci Vrchy byly bez proudu.

Mluvčí nevylučuje, že hasičům přibude několik zbytkových „zářezů“ v souvislosti s počasím ještě během pátečního rána a dopoledne. Nebylo hlášeno žádné čerpání vody.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient