Večer v klubu s Lubomírem Stiburkem – Galerie G4

Beseda s projekcí fotografií a přednáška, pátek 23 .listopadau od 18.30.

Beseda s projekcí fotografií a přednáškou o technice kyanotypie.
Lubomír Stiburek vystudoval obor filmové a televizní kamery a řadu let pracuje jako televizní kameraman. Fotografii se věnuje dlouhodobě, intenzivně se tímto médiem začal zabývat

během svého pùsobení v Chebu. Je absolventem Institutu výtvarné fotografie. Dominantou jeho fotografické tvorby jsou publikace a kalendáře.

Má jeden z největších obrazových archívů zajímavých míst České republiky, pracuje na rozsáhlém cyklu krajinářských fotografií.

Jeho srdeční záležitostí je město Cheb, detaily architektury, zákoutí ale i dokumentární fotografie.

Příležitostně fotí akty, tyto jeho fotografie na pomezí abstrakce prezentoval pravidelně na výstavách z workshopu KontAKTfoto.

Přitahuje ho technika kyanotypie, nechává tak vzniknout výtvarně působivým poetickým obrazům, tuto techniku prezentoval na výstavách nejen v Galerii 4.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.