Search
Close this search box.

Ve Znojmě zamířili budoucí prvňáčci k zápisu, je jich o 57 méně než loni

V sobotu 7. dubna přivítaly všechny znojemské školy své budoucí žáčky a jejich rodiče. K zápisu se dostavilo 478 dětí, přičemž v září by povinnou školní docházku mělo zahájit 435 dětí v 20 třídách. U zápisu bylo podáno také 79 žádostí o odklad povinné školní docházky. Rodiče už tak mají jasno, kam své ratolesti na podzim vyšlou. Na budoucí prvňáčky se do některých škol přišel podívat místostarosta Znojma Jan Blaha.

Tradičně nejvíce dětí – 116 – dorazilo k zápisu na ZŠ JUDr. Josefa Mareše, z toho 10 dětí nastoupí na odloučené pracoviště v Konicích. 81 dětí se zapsalo na ZŠ Mládeže a 77 dětí dorazilo k zápisu na ZŠ Prokopa Diviše v Příměticích. Nejvíce prvních tříd otevřou v největší znojemské základní škole ZŠ JUDr. Mareše, a to čtyři v budově na Klášterní ulici (dalších 10 prvňáčků přivítají v Konicích).

Při porovnání s loňským rokem je již patrný demografický pokles, celkový počet zapsaných dětí klesl o 57 dětí. K zápisům letos přišlo také 88 dětí z jiných obcí. Přibližně 30 dětí se k zápisům nedostavilo vůbec. Zákonné zástupce těchto dětí bude nyní odbor školství, kultury a památkové péče upozorňovat na tuto skutečnost dopisem.

Kolik dětí do prvních tříd opravdu nastoupí ve školním roce 2018/2019, bude jasné prakticky až 1. září.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient