Search
Close this search box.

Ve Znojmě oceňovali učitele roku

Na Dni učitelů, který sice formálně připadá až na zítřek, ale ve Znojmě jej slavili už v pátek, znovu připadla představitelům města Znojma milá povinnost odměnit znojemské pedagogy a pedagogické pracovníky mateřských, základních a středních škol. „Jsem rád, že se tady zase po roce potkáváme a že máme, u příležitosti oslav Dne učitelů, možnost vám všem vyjádřit poděkování za vaši velikou trpělivost a každodenní snahu probudit v dětech touhu po vzdělání a vědění. Vy, kteří pokračujete v odkazu Jana Ámose Komenského, jste na sebe vzali zodpovědný úkol, a to vychovat naše budoucí generace. Často jsou to právě pedagogové, kteří nám pomohli najít životní cestu a ovlivnili výběr našich povolání,“ řekl na úvod setkání s pedagogy starosta Jan Grois.

„Město Znojmo se snaží o rozvoj podmínek vzdělávání pro občany, ať už se jedná o dlouhodobě realizovaný projekt podpory jazykového vzdělávání, nebo právě startující projekt Kolumbus #2, který bude vytvářet podmínky pro rozvoj nadaných žáků Vašich škol. Dovolte mi, poděkovat vám za vaše úsilí vychovat z našich dětí vzdělané a slušné lidi,“ doplnil Grois.

A kdo je mezi oceněnými pedagogy letos? Ocenění za dlouhodobou tvůrčí pedagogickou činnost převzal dlouholetý ředitel Základní školy na nám. Republiky Zdeněk Mikulič. „Pan Mikulič byl skvělým ředitelem školy a to, jak kvalitní tato základní škola je, je právě díky práci pana ředitele. Bude těžké za něj vybrat adekvátního nástupce,“ dodává Grois. Z důvodu důchodového věku pana ředitele Mikuliče teď totiž Znojmo vypsalo výběrového řízení na post ředitele školy.

Ocenění za dlouhodobou tvůrčí pedagogickou činnost získala také Vladimíra Březinová z Mateřské školy nám. Armády. V kategorii výrazná pedagogická osobnost získaly ocenění dvě ženy: Ludmila Urbanovská z Mateřské školy Holandská a Marcela Přibylová ze Základní školy Pražská, která stojí za výrazným úspěchem svých žáků v soutěži Zlatý oříšek 2017.

Nejen oceněným, ale všem učitelům patří veliký dík za obětavou práci za katedrou i mimo ni!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient