Search
Close this search box.

Ve Zlíně proběhl seminář hokejových akademií

Extraligový klub PSG Berani Zlín hostil v úterý 4. prosince seminář moravských hokejových akademií v rámci Českého svazu ledního hokeje. Pod vedením svazového šéfa akademií Petra Hakena se zúčastnili setkání na Zimním stadionu Luďka Čajky zástupci hokejových klubů PSG Berani Zlín, HC Kometa Brno, HC Oceláři Třinec a HC Vítkovice Ridera. Jednodenní akce byla zaměřena na trénink herních činností jednotlivce pod vedením development manažera pro rozvoj mládeže Ondřeje Veselého. Na tréninku byli vytipovaní junioři a dorostenci, odpoledne prezentovali zlínští trenéři mládeže herní činnosti a proběhla společná diskuze.

„Hlavní program se zabýval v části na ledě dovednostními tréninky reprezentantů a vytipovaných hráčů. Shodli jsme se na tom, že problémy jsou v klubech stejné, co se týče například bruslení, zpracování kotouče, přihrávky, střelby, krytí kotouče a dalších dovedností. Celý seminář byl velmi užitečný, neboť jsme debatovali společně o těchto problémech. Každý přidal svůj názor a poznatky. Bezpochyby má velký smysl pořádat tato setkání, neboť to prospěje nejen zlínskému klubu, ale i českému mládežnickému hokeji,“ pověděl Zbyněk Mařák, trenér zlínské juniorky.
Tréninku herních činností jednotlivce se zúčastnilo celkem osm vybraných hráčů z juniorky a dorostu. Přípravu a vedení tréninků má ve zlínské mládeži na starosti Ondřej Veselý, bývalý extraligový hokejista a kapitán. „Ondra má na povel tréninky akademií ohledně herní činnosti jednotlivce. Má to v kompetenci, je zkrátka odborným konzultantem, co a jak zařadit do tréninků. Společně se bavíme o tom, co nás trápí,“ vysvětlil Mařák.

Odpoledne proběhla v tiskovém středisku diskuze trenérů moravských akademií. Zlínští zástupci prezentovali své herní činnosti jednotlivce v klubu, objasnili své poznatky, postřehy a náměty ostatním kolegům. „Řekli jsme si, kde nás nejvíce tlačí pata, zda máme stejné problémy nebo odlišné. Setkání bylo vedené formou vzájemného poznávání. Vyslechli jsme si názory šéfa akademií Petra Hakena, který je zároveň reprezentačním trenérem „šestnáctky“. Zaměřili jsme se na společné věci, které nás tíží. Na závěr téměř dvouhodinové diskuze jsme debatovali i ohledně herního programu soutěží. Řešením je systémová změna, která zafunguje dalších pět až deset let,“ uvedl Tomáš Jankovič, trenér extraligového dorostu Zlína.
Podobný seminář hokejových akademií proběhl na moravském území poprvé a plánuje se další pokračování na třinecké půdě. Snahou je komunikovat na těchto setkáních s menším počtem akademií, samozřejmě proběhne i společný seminář všech 17 akademií českého hokeje. Tato setkání mají sloužit ku prospěchu mládežnického hokeje v České republice, který se snaží vychovat další hokejové talenty.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient