Search
Close this search box.

Ve Vysokém Mýtě se futsalistům dařilo, vyhráli 2:7

Pokračování čtvrtfinále se přestěhovalo do Vysokého Mýta. Tam naše mužstvo nedokázalo ještě nikdy zvítězit a i dnes se čekal boj o každý metr.

Ve druhém utkání začalo všechno dobře pro Gardenline. Domácí mužstvo nebylo tak aktivní jako v pátek v Lovosicích. A po nacvičené rozehrávce z rohu přiťukl míč Two Rodrigovi a Litoměřice vedli. Hosté nadále drželi míč na svých sálovkách, ale na defenzivu vedenou spolehlivým Gerčákem nedokázali vyzrát. Nejzbach se spoléhal na nákop nebo výhoz a následný souboje útočníků s brankářem Vavrekem. Díky této situaci se také skóre měnilo. Hostující brankář neudržel v desáté minutě stažený míč a ten v pohodě doklepl Sklenář a vyrovnal. Ve zbytku poločasu se nehrál moc pohledný futsal a domácí se dostali do tempa. Hráči Gardenline toho moc už do poločasu nevymysleli i přesto, že si poslední tři minuty pomáhali power-play a tak siréna ukončila první dvacetiminutovku s nerozhodným výsledkem 1:1.

Druhý poločas začal v podobném duchu, jako skončil ten první. Ve 25.minutě využil chybu v domácí rozehrávce kapitán Gardenline Michal Kovács a řítil se sám na Gerčáka. V rozhodujícím okamžiku však škobrtl a skóre se neměnilo. To se stalo o tři minuty později. Nejzbach zahrával rohový kop. Michalec chtěl vystřelit, ale čistě jak bylo patrné i z videa mu posunul míč pod nohou Two, domácí útočník upadl a do protiútoku se řítila trojice hostujících hráčů. Two posunul na Kroka a ten trefil do horního rohu. O další tři minuty se prosadil Záruba. A ve 32.minutě po ukázkové akci přes Zárubu a Rafaela zvyšoval na 4:1 Fabricio. Domácí vykřesali o minutu později naději, když rychle rozehráli aut a Michalec snížil na rozdíl jedné branky. Vysoké Mýto nasbíralo ve 35.minutě šest faulů. K desítce se postavil Kovács a bylo to 5:2. Neuběhla ani minuta a hostující kapitán našel Zárubu, který zvýšil na 6:2. Ke korigování výsledku dostali domácí za faul loktem k výhodě penaltu, ale Michalec Vavreka neprostřelil. Posledná slovo si tak vzal z dalšího desetimetrového kopu Rafael, ten stanovil konečné skóre druhého čtvrfinále na 7:2 pro Gardenline Litoměřice. Škoda jen, že v hale nebyla taková atmosféra jakou sliboval Novák a bylo slyšet každé sprosté slovo.

Hostující celek se tak ujal vedení v sérii 2:0 a už ve středu 21.3.2018 od 20:30 může ve sportovní hale Chemik v Lovosicích slavit postup do semifinále play-off VARTA futsal ligy.

1. FC Nejzbach Vysoké Mýto – Gardenline Litoměřice 2:7 (1:1)

Branky a nahrávky: 10. Sklenář (Gerčák), 33. Michalec (Beran) – 3. Rodrigo (Two), 28. Krok (Two), 31. Záruba (Fabricio), 32. Fabricio (Two), 35. Kovacs (10 m kop), 36. Záruba (Kovacs), 37. Rafael Rozhodčí: Slanina, Kolář – Čep. ŽK: 3-0 ČK: 0-0 Diváci: 420.

1. FC Nejzbach Vysoké Mýto: Gerčák, Špinar, Ehrenberger – Sklenář, Jeníček, Štanglica, Sklenář, Michalec, Vágner „K“, Novák, Vladyka, Lištván, Jiráský, Šabata, Beran. Tréner: Miroslav Semerád.
Gardenline Litoměřice: Vavrek, Kubíček, Šimon – Taverna, Záruba, Fabricio, Hrdý, Two, Kovács, Rafael, Vagnao, Krok. Trenér: Marek Kopecký.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient