Search
Close this search box.

Ve vyškovské nemocnici proběhl Den zdraví a hygieny rukou

Osvětová akce byla zaměřena na prevenci civilizačních onemocnění – cukrovky, infarktu myokardu, cévní mozkové příhody, rakoviny tlustého střeva, prsu, varlat, prostaty a plic. Dále na prevenci onemocnění ledvin, prevenci obezity u dětí.Nemocnice také představila prezentaci zdravé výživy a zdravého životního stylu. Pro velký úspěch v loňském roce do programu opět zařadila i možnost nácviku kardiopulmonální resuscitace.

Cílem Dne zdraví bylo především zvýšit informovanost veřejnosti o civilizačních onemocněních a upozornit na účinné možnosti jejich prevence.

Nemocnice nově do programu zařadila dentální hygienu a v 10:00 hodin ji navštívili canisterapeuti z Piafy se svými čtyřnohými pomocníky. Ti navštěvují nemocnici pravidelně jednou týdně na Oddělení dlouhodobě nemocných a Dětském oddělení, kde metodou léčebného kontaktu psa s člověkem pomáhají motivovat pacienty podílet se na vlastním léčebném procesu.

Zájemci si změřili krevní tlak, vyšetřili cukr a cholesterol v krvi, přítomnost krve ve stolici a změřili procento tuku v těle.

5. květen byl vyhlášen Světovou zdravotnickou organizací „Světovým dnem hygieny rukou“, proto součástí Dne zdraví byl také Den hygieny rukou.

Jak ze strany veřejnosti a základních škol, tak ze strany zaměstnanců nemocnice byl o akci velký zájem!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient