Ve vyškovské nemocnici proběhl Den zdraví a hygieny rukou

15. května 2018 jsme již pátým rokem pro širokou veřejnost v době od 9:00 do 13:00 hodin ve vstupní hale nemocnice pořádali DEN ZDRAVÍ A HYGIENY RUKOU.

Osvětová akce byla zaměřena na prevenci civilizačních onemocnění – cukrovky, infarktu myokardu, cévní mozkové příhody, rakoviny tlustého střeva, prsu, varlat, prostaty a plic. Dále na prevenci onemocnění ledvin, prevenci obezity u dětí. Nemocnice představila také prezentaci zdravé výživy a zdravého životního stylu. Pro velký úspěch v loňském roce do programu opět zařadila i možnost nácviku kardiopulmonální resuscitace.

Cílem Dne zdraví bylo především zvýšit informovanost veřejnosti o civilizačních onemocněních a upozornit na účinné možnosti jejich prevence.

Nemocnice nově do programu zařadila dentální hygienu a v 10:00 hodin ji navštívili canisterapeuti z Piafy se svými čtyřnohými pomocníky. Ti navštěvují pravidelně nemocnici jednou týdně na Oddělení dlouhodobě nemocných a Dětském oddělení, kde metodou léčebného kontaktu psa s člověkem pomáhají motivovat pacienty podílet se na vlastním léčebném procesu.

Zájemcům byl změřen krevní tlak, vyšetřen cukr a cholesterol v krvi, přítomnost krve ve stolici a změřeno procento tuku v těle.

5. květen byl vyhlášen Světovou zdravotnickou organizací „Světovým dnem hygieny rukou“, proto součástí Dne zdraví byl také Den hygieny rukou.

Jak ze strany veřejnosti a základních škol, tak ze strany zaměstnanců nemocnice byl o akci velký zájem a tak vyškovská nemocnice věří, že byla pro všechny v péči o své zdraví přínosná.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak