Search
Close this search box.

Ve vyškovské nemocnici proběhl Den zdraví a hygieny rukou

15. května 2018 jsme již pátým rokem pro širokou veřejnost v době od 9:00 do 13:00 hodin ve vstupní hale nemocnice pořádali DEN ZDRAVÍ A HYGIENY RUKOU.

Osvětová akce byla zaměřena na prevenci civilizačních onemocnění – cukrovky, infarktu myokardu, cévní mozkové příhody, rakoviny tlustého střeva, prsu, varlat, prostaty a plic. Dále na prevenci onemocnění ledvin, prevenci obezity u dětí. Nemocnice představila také prezentaci zdravé výživy a zdravého životního stylu. Pro velký úspěch v loňském roce do programu opět zařadila i možnost nácviku kardiopulmonální resuscitace.

Cílem Dne zdraví bylo především zvýšit informovanost veřejnosti o civilizačních onemocněních a upozornit na účinné možnosti jejich prevence.

Nemocnice nově do programu zařadila dentální hygienu a v 10:00 hodin ji navštívili canisterapeuti z Piafy se svými čtyřnohými pomocníky. Ti navštěvují pravidelně nemocnici jednou týdně na Oddělení dlouhodobě nemocných a Dětském oddělení, kde metodou léčebného kontaktu psa s člověkem pomáhají motivovat pacienty podílet se na vlastním léčebném procesu.

Zájemcům byl změřen krevní tlak, vyšetřen cukr a cholesterol v krvi, přítomnost krve ve stolici a změřeno procento tuku v těle.

5. květen byl vyhlášen Světovou zdravotnickou organizací „Světovým dnem hygieny rukou“, proto součástí Dne zdraví byl také Den hygieny rukou.

Jak ze strany veřejnosti a základních škol, tak ze strany zaměstnanců nemocnice byl o akci velký zájem a tak vyškovská nemocnice věří, že byla pro všechny v péči o své zdraví přínosná.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient