Ve Vyškově vznikla koaliční smlouva, starostou města bude Karel Jurka

Na správě města Vyškova se pro další čtyři roky dohodli zástupci ODS a SNK, ANO 2011, KDU-ČSL, VOLBA PRO MĚSTO s podp. STAN a NÁŠ VYŠKOV. Pět subjektů tak podepsalo koaliční smlouvu. V sedmadvacetičlenném zastupitelstvu mají mít pohodlnou většinu 17 mandátů.

Občanští demokraté budou mít starostu. „Koalice navrhuje na post starosty mou osobu,“ potvrdil současný místostarosta Karel Jurka (ODS).

Vyškov bude mít tři místostarosty: 1. místostarostkou bude současná ředitelka Základní a mateřské školy Bohdalice Karin Šulcová (ANO 2011), dále současný ředitel Charity Vyškov Roman Celý (KDU-ČSL) a současný ředitel Zooparku Vyškov Josef Kachlík (Volba pro město).

O jmenovitém složení devítičlenné Rady města se povedou další koaliční jednání, nicméně ANO 2011 bude mít tři zástupce, občanští demokraté dva, lidovci také dva a Volba pro město i Náš Vyškov po jednom členu. Rovněž se bude upřesňovat rozdělení kompetencí uvolněných členů Zastupitelstva města Vyškova za samosprávné činnosti zajišťované jednotlivými odbory městského úřadu. Nedílnou součástí koaliční smlouvy pak bude Programové prohlášení Rady města Vyškova pro volební období 2018-2022. „Půjde o průřez našimi volebními programy. Chceme radnici vstřícnou a otevřenou občanům,“ sdělil kandidát na starostu Jurka.

Ustavující zastupitelstvo by se mělo konat mezi 27. říjnem a 5. listopadem 2018.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak