Ve Vyškově si zasoutěží profesionální hasiči ve vyprošťování u nehod

Do Vyškova míří krajská soutěž profesionálních hasičů ve vyprošťování zraněných u dopravních nehod, kdy vítěz postupuje na zářijové republikové mistrovství. Hasičský záchranný sbor územní odbor Vyškov ve spolupráci s městem akci pořádá v úterý 29. května v centru Vyškova: na Masarykově náměstí.

Soutěžit bude od deváté hodiny ranní 9 týmů profesionálních hasičů. „Kromě jihomoravských okresů máme pozvané hosty z Prostějova a slovenské Galanty. Organizátorů a soutěžících bude zhruba stovka. Akci připravujeme tak, aby byla atraktivní i pro širokou veřejnost. Na náměstí budou navezené vraky, kdy každý tým bude postupovat podle rozdílného scénáře. Hasiči budou po rozlosování před svým výjezdem v izolaci, reálně tak přijedou ke konkrétní situaci, na kterou budou muset reagovat a podle toho je budou hodnotit rozhodčí. Ve vraku auta bude vždy jeden figurant,“ popsal ředitel územního odboru Vyškov Václav Kovář.

Na náměstí bude i velkoplošná obrazovka nebo stánek Hasík, na kterém se malí i velcí zájemci dozvědí spoustu zajímavých informací o své bezpečnosti související s požární ochranou. „Samotné místo pro soutěž bude kvůli bezpečnosti ohraničené zábranami. Diváci budou přesto velmi blízko, takže vyprošťování můžou detailně sledovat. Budeme rádi, když přijdou až zhruba do jedné hodiny po poledni fandit a na vlastní oči se seznámí s náročnou činností hasičů při vyprošťování u dopravních nehod,“ pozval ředitel Kovář.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient