Ve Vyškově byl postřelen voják. Jeho zdravotní stav je vážný

Vojenská policie vyšetřuje střelné poranění hlavy jednoho z vyškovských vojáků. K incidentu mělo dojít dnes dopoledne. Voják je v tuto chvíli ve Fakultní nemocnici v Brně. Jeho stav je kritický.

„Ve čtvrtek byl těžce zraněn desátník M. V. (26) z posádky Vyškov. Se střelným poraněním hlavy byl převezen do nemocnice,“ informoval mluvčí armády Jindřich Plescher.

Armadá nechce prozatím sdělit, jak ke zranění došlo, rodina vojáka však byla ihned informována.
„Jsou jí k dispozici vojenský kaplan a vojenský psycholog. Problémům u vojáků se snaží předcházet psychologická, duchovní služba a humanitní služba,“ uzavřel Plescher.

Podle informací by mělo jít o vojáka, který ve vyškovských kasárnách pracoval jako příslušník zabezpečovací jednotky.

I v loňském roce musela vojenská policie ve Vyškově vyšetřovat incident. Ve vojenské škole došlo k explozi granátu, který zabil jednoho vojenského policistu a druhého těžce poranil

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak