Ve Výšehoří došlo k požáru kotelny

Šest jednotek hasičů v odpoledních hodinách čtvrtku 22.11.2018 vyslalo operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje k likvidaci požáru v objektu, přesněji po zahoření v prostorech kotelny ve Výšehoří na Šumpersku. Ještě před příjezdem jednotek majitelka opětovným hovorem naléhala na rychlou pomoc hasičů, plameny se velmi rychle rozšiřovaly po celém domě. V objektu se nacházelo několik uvězněných zvířat a také zde vlastníci skladovali větší množství elektroniky.

K požáru vyrazily jednotky požárních stanic Zábřeh a Šumperk, doplněné o dobrovolné hasiče Zábřeh a místní Výšehoří. Návazně je posílily také dobrovolné jednotky Bludov a Šumperk-Temenice. Plameny poškodily téměř polovinu domku, hasičům se podařilo zachránit fenu se štěnětem, takové štěstí již bohužel neměl další pes a kočka. V navazujícím čase jednotky provedly rozebrání části dřevěného obložení v suterénu a také v části střešní konstrukce, postupně dohledaly a dohasily menší skrytá ohniska. Z budovy bylo nutné vynosit množství cenností do náhradních skladovacích prostor.

Co stojí za příčinnou vzniku požáru je aktuálně v šetření, výše škody po požáru přesáhla částku 1,5 mil korun. S největší pravděpodobností půjde o nedbalostní jednání při manipulaci s popelem.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient