Search
Close this search box.

Město Vsetín připravuje přehlídku středních škol

Kam dále po základní škole? Jaká je aktuální možnost zaměstnání na Vsetíně a okolí? Odpověď na tyto dvě hlavní otázky bude možné najít na Burze práce a přehlídce středních škol Vsetín 2018, která se koná ve vsetínském domu kultury ve čtvrtek 18. a v pátek 19. října Akci organizuje za pomoci dotace z Evropské unie Úřad práce Vsetín pod záštitou Zlínského kraje a ve spolupráci s městem Vsetín a Agenturou pro ekonomický rozvoj Vsetínska. Projekt je určen žákům základních škol, jejich rodičům, pedagogům i široké veřejnosti. O tom, že je akce mezi školáky oblíbená, svědčí čísla. Jen loni jich na burzu práce přišlo téměř 1 300.

Účast přislíbilo třicet středních a vyšších odborných škol především ze Zlínského kraje a také osmnáct firem a organizací z okresu Vsetín. Zástupci zaměstnavatelů chtějí podpořit jednotlivé obory a nabídnout absolventům pracovní uplatnění ve zvoleném studijním oboru.

„Přehlídka umožní žákům získat informace pro to, aby se mohli rozhodnout o výběru střední školy a o profesním uplatnění. Ostatní návštěvníci získají mimo jiné přehled o tom, o jaké profese mají v dnešní době zaměstnavatelé v regionu zájem a jaké vzdělání od svých zaměstnanců požadují,“ popsal starosta Jiří Růžička.

Součástí akce je možnost komunikace s personalisty zúčastněných firem, předat jim svůj životopis a seznámit se s nabídkou volných pracovních míst.

Chybět nebude ani poradenství Úřadu práce ČR, které účastníkům zajistí zaměstnanci Kontaktního pracoviště Vsetín. Ti poskytnou informace nejen při výběru vhodného povolání či rekvalifikace, ale také poradí v oblasti zprostředkování zaměstnání a aktivní politiky zaměstnanosti. Návštěvníci burzy se také mohou těšit na praktické ukázky práce studentů jednotlivých oborů nebo zajímavé video-prezentace přítomných firem i škol.

„Chceme umožnit mladým lidem, jejich rodičům, karierním poradcům a všem ostatním zájemcům získání užitečných a praktických informací, které jsou důležité při uplatnění na regionálním trhu práce,“ řekla Hana Hořelicová ze vsetínského úřadu práce.

Burza práce a přehlídka středních škol Vsetín 2018 je realizována v rámci projektu Efektivní služby zaměstnanosti, který je spolufinancován z Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu České republiky. Akce se koná ve spolupráci s Agenturou pro ekonomický rozvoj Vsetínska, díky čemuž bylo možné zřídit také propagační web akce – www.burzavsetin.cz, kde je možné nalézt podrobné informace.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient