Město Vsetín připravuje přehlídku středních škol

Kam dále po základní škole? Jaká je aktuální možnost zaměstnání na Vsetíně a okolí? Odpověď na tyto dvě hlavní otázky bude možné najít na Burze práce a přehlídce středních škol Vsetín 2018, která se koná ve vsetínském domu kultury ve čtvrtek 18. a v pátek 19. října Akci organizuje za pomoci dotace z Evropské unie Úřad práce Vsetín pod záštitou Zlínského kraje a ve spolupráci s městem Vsetín a Agenturou pro ekonomický rozvoj Vsetínska. Projekt je určen žákům základních škol, jejich rodičům, pedagogům i široké veřejnosti. O tom, že je akce mezi školáky oblíbená, svědčí čísla. Jen loni jich na burzu práce přišlo téměř 1 300.

Účast přislíbilo třicet středních a vyšších odborných škol především ze Zlínského kraje a také osmnáct firem a organizací z okresu Vsetín. Zástupci zaměstnavatelů chtějí podpořit jednotlivé obory a nabídnout absolventům pracovní uplatnění ve zvoleném studijním oboru.

„Přehlídka umožní žákům získat informace pro to, aby se mohli rozhodnout o výběru střední školy a o profesním uplatnění. Ostatní návštěvníci získají mimo jiné přehled o tom, o jaké profese mají v dnešní době zaměstnavatelé v regionu zájem a jaké vzdělání od svých zaměstnanců požadují,“ popsal starosta Jiří Růžička.

Součástí akce je možnost komunikace s personalisty zúčastněných firem, předat jim svůj životopis a seznámit se s nabídkou volných pracovních míst.

Chybět nebude ani poradenství Úřadu práce ČR, které účastníkům zajistí zaměstnanci Kontaktního pracoviště Vsetín. Ti poskytnou informace nejen při výběru vhodného povolání či rekvalifikace, ale také poradí v oblasti zprostředkování zaměstnání a aktivní politiky zaměstnanosti. Návštěvníci burzy se také mohou těšit na praktické ukázky práce studentů jednotlivých oborů nebo zajímavé video-prezentace přítomných firem i škol.

„Chceme umožnit mladým lidem, jejich rodičům, karierním poradcům a všem ostatním zájemcům získání užitečných a praktických informací, které jsou důležité při uplatnění na regionálním trhu práce,“ řekla Hana Hořelicová ze vsetínského úřadu práce.

Burza práce a přehlídka středních škol Vsetín 2018 je realizována v rámci projektu Efektivní služby zaměstnanosti, který je spolufinancován z Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu České republiky. Akce se koná ve spolupráci s Agenturou pro ekonomický rozvoj Vsetínska, díky čemuž bylo možné zřídit také propagační web akce – www.burzavsetin.cz, kde je možné nalézt podrobné informace.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!