Ve Vrchovanech hořela zemědělská usedlost

Jednotky druhého stupně požárního poplachu zasahovaly minulou středu před 14. hodinou ve Vrchovanech na Českolipsku u požáru zemědělské usedlosti. Hořet začalo v samostatně stojící dílně vedle domu. Oheň velice rychle přeskočil na stodolu a částečně se dostal i do lesa. Zděná stodola o velikosti 35 x 10 metrů byla v době příjezdu hasičů celá v plamenech. Objekt sloužil částečně k uskladnění sena, zrní a jako sklad zemědělského náčiní. V druhé části měli majitelé vybudovaný byt.

Na místo vyrazilo pět jednotek hasičů. Dvě jednotky byly odvolány od zásahu u požáru 2,5 ha lesní hrabanky nedaleko od Vrchovan. Hasiči na likvidaci požáru nasadili 4 vodní proudy. Na místě bylo zjištěno, že uvnitř objektu se nachází 7 tlakových lahví, které bylo nutné intenzivně chladit. Jedna acetylenová lahev při požáru explodovala. Ve stodole se nikdo nenacházel. V obytné části budovy našli hasiči během zásahu dva mrtvé psi. Požárem bylo zasaženo i několik desítek metrů lesa vedle stodoly, hasiči požár likvidovali pomocí ženijního nářadí. Ve 14:50 hodin došlo k lokalizaci, poté ještě hodinu hasiči dohašovali skrytá ohniska. Na místě do 22 hodin dohlíželi dobrovolní hasiči ze Starých Splavů. Příčina požáru bude předmětem dnešního šetření vyšetřovatelů HZS a PČR. Předběžně odhadnutá škoda byla vyčíslena na 1. milion korun. Zásahem hasičů byl uchráněn majetek v hodnotě 300. 000 Kč.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient