Ve Vrchovanech hořela zemědělská usedlost

Jednotky druhého stupně požárního poplachu zasahovaly minulou středu před 14. hodinou ve Vrchovanech na Českolipsku u požáru zemědělské usedlosti. Hořet začalo v samostatně stojící dílně vedle domu. Oheň velice rychle přeskočil na stodolu a částečně se dostal i do lesa. Zděná stodola o velikosti 35 x 10 metrů byla v době příjezdu hasičů celá v plamenech. Objekt sloužil částečně k uskladnění sena, zrní a jako sklad zemědělského náčiní. V druhé části měli majitelé vybudovaný byt.

Na místo vyrazilo pět jednotek hasičů. Dvě jednotky byly odvolány od zásahu u požáru 2,5 ha lesní hrabanky nedaleko od Vrchovan. Hasiči na likvidaci požáru nasadili 4 vodní proudy. Na místě bylo zjištěno, že uvnitř objektu se nachází 7 tlakových lahví, které bylo nutné intenzivně chladit. Jedna acetylenová lahev při požáru explodovala. Ve stodole se nikdo nenacházel. V obytné části budovy našli hasiči během zásahu dva mrtvé psi. Požárem bylo zasaženo i několik desítek metrů lesa vedle stodoly, hasiči požár likvidovali pomocí ženijního nářadí. Ve 14:50 hodin došlo k lokalizaci, poté ještě hodinu hasiči dohašovali skrytá ohniska. Na místě do 22 hodin dohlíželi dobrovolní hasiči ze Starých Splavů. Příčina požáru bude předmětem dnešního šetření vyšetřovatelů HZS a PČR. Předběžně odhadnutá škoda byla vyčíslena na 1. milion korun. Zásahem hasičů byl uchráněn majetek v hodnotě 300. 000 Kč.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.