Ve Viticích hořela autodílna, hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu

V noci na sobotu 30. června krátce před půl čtvrtou byl na linku tísňového volání ohlášen požár objektu v zahradnickém areálu ve Viticích na Kolínsku. Protože už z dálky bylo zřejmé, že půjde o požár většího rozsahu, rozhodl velitel zásahu o vyhlášení druhého stupně požárního poplachu.

V době příjezdu první jednotky byla budova o půdorysných rozměrech 15 x 40 metrů z jedné strany zcela zasažena požárem a oheň se nekontrolovatelně začal rozšiřovat do ostatních částí. Hasiči na lokalizaci požáru nasadili několik vodních proudů, čímž se jim podařilo udržet plameny z větší části v prostoru autodílny.

Vzhledem k tomu, že na půdě bylo uskladněno seno pro hospodářská zvířata, požár následně zasáhl i tuto část. Hasiči proto museli pomocí výškové techniky udělat ve střeše několik prostupů, skrz které se podařilo dostat požár pod kontrolu. Lokalizace byla operačnímu středisku ohlášena za necelou hodinu od zahájení zásahu.

Následovalo vyskladňování uloženého sena a dohašování skrytých ohnisek, což trvalo takřka celé dopoledne. Hasební práce byly značně komplikovány vybuchujícími tlakovými láhvemi a kanystry. Voda byla na požářiště dovážena kyvadlově z nedalekého areálu. Krátce po sedmé hodině došlo k vystřídání zasahujících hasičů nastupující směnou.

Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na tři miliony korun. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování, přičemž vyšetřovatelé pracují hned s několika verzemi.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak