Search
Close this search box.

Ve Viticích hořela autodílna, hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu

V noci na sobotu 30. června krátce před půl čtvrtou byl na linku tísňového volání ohlášen požár objektu v zahradnickém areálu ve Viticích na Kolínsku. Protože už z dálky bylo zřejmé, že půjde o požár většího rozsahu, rozhodl velitel zásahu o vyhlášení druhého stupně požárního poplachu.

V době příjezdu první jednotky byla budova o půdorysných rozměrech 15 x 40 metrů z jedné strany zcela zasažena požárem a oheň se nekontrolovatelně začal rozšiřovat do ostatních částí. Hasiči na lokalizaci požáru nasadili několik vodních proudů, čímž se jim podařilo udržet plameny z větší části v prostoru autodílny.

Vzhledem k tomu, že na půdě bylo uskladněno seno pro hospodářská zvířata, požár následně zasáhl i tuto část. Hasiči proto museli pomocí výškové techniky udělat ve střeše několik prostupů, skrz které se podařilo dostat požár pod kontrolu. Lokalizace byla operačnímu středisku ohlášena za necelou hodinu od zahájení zásahu.

Následovalo vyskladňování uloženého sena a dohašování skrytých ohnisek, což trvalo takřka celé dopoledne. Hasební práce byly značně komplikovány vybuchujícími tlakovými láhvemi a kanystry. Voda byla na požářiště dovážena kyvadlově z nedalekého areálu. Krátce po sedmé hodině došlo k vystřídání zasahujících hasičů nastupující směnou.

Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na tři miliony korun. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování, přičemž vyšetřovatelé pracují hned s několika verzemi.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient