Ve Velvarech proběhla hasičská Dědkyáda

Sbor dobrovolných hasičů ve Velvarech uspořádal v sobotu 19.května již třiadvacátý ročník populární hasičské soutěže „Dědkiáda“, nazvanou po svém zakladateli Memoriál Karla Krohna. V provádění požárního útoku se zúčastňují hasiči nad 35 let věku. V dalších kategoriích „bez rozlišení věku“ soutěží muži a ženy z kladenska, rakovnicka, mělnicka, litoměřicka a Prahy západ.

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 26 družstev. V nejstarší kategorii „dědků“ zvítězilo již po osmé družstvo SDH Úžice z mělnicka časem 32,03 sec před dvěma družstvy domácích SDH Velvary. V kategorii „bez rozlišení věku“ muži SDH Kmetiněves z kladenska časem 26,45 sec opět před domácím SDH Velvary a SDH Stehelčeves. V kategorii žen obhájily loňské vítězství také ženy SDH Kmetiněves časem 32,00 sec před SDH Poštovice a SDH Stehelčeves. Nejstarším závodníkem byl vyhlášen Pavel Humpl z Úžic ve věku 74 let a družstvem SDH Plchov s průměrem 56 let !

Soutěž v areálu Malovarského rybníku navštívilo mnoho diváků, kteří za pěkného slunečného počasí shlédli i doprovodnou výstavu moderní hasičské techniky profesionálních i dobrovolných hasičů středočeského kraje. Nechyběl tradiční „hasičský gulášek“ a další chutné občerstvení včetně stánků pro děti.

Velvarští hasiči děkují městu Velvary za zapůjčení krásného areálu rybníku, partnerům a sponzorům soutěže za jejich podporu. Vždyť v příštím roce oslaví již 155.výročí svého založení jako nejstaršího českého dobrovolného hasičského sboru.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.