Search
Close this search box.

Ve Velvarech je od úterka otevřený nový most

Výsledkem včerejšího jednání při kolaudaci stavby bylo povolení k předčasnému užívání stavby, která se v následujících týdnech bude ještě dokončovat včetně drobných okolních prací (nejvíce pod mostem) – ale provozu hlavního díla nic nebrání.

Po pěti letech má město opět MOST, ten je od včerejšího dne plně otevřen pěším i dopravě.

Několik informací od vedení města:

– bezpečnost – prosíme občany i řidiče, aby při užívání dbali své bezpečnosti, nějakou dobu potvrá, než si na most zvykneme, ještě nejsou vyznačeny přechody – to jistě nebude hned, musí to udělat Krajská správa silnic (prosíme zejména o opatrnost při přecházení u Panské hospody, řidičům děkujeme za ohleduplnost)

– nosnost – upozorňujeme, že most je sice dimenzován na 90t, ale mostek před ním má omezení 27t, proto sem nesmí jezdit těžší vozidla, městská policie bude přísně kontrolovat

– autobusy – v následujících dnech bude autobusová doprava ještě stále jezdit dle výlukového řádu, o změně budeme informovat

– dokončovací práce – na mostě a v okolí budou ještě probíhat dokončovací práce (úprava okolí, úprava návzaných komunikací, zejména pak čištění koryta pod mostem), o průběhu budeme informovat, děkujeme za pochopení.

Město Velvary je rádo, že se vlastníkovi mostu, Středočeskému kraji, podařilo po pěti letech od uzávěry mostu starého, dílo dokončit. Děkuje všem občanům za trpělivost. Věří, že most bude dobře sloužit.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient