Ve Velvarech je od úterka otevřený nový most

Výsledkem včerejšího jednání při kolaudaci stavby bylo povolení k předčasnému užívání stavby, která se v následujících týdnech bude ještě dokončovat včetně drobných okolních prací (nejvíce pod mostem) – ale provozu hlavního díla nic nebrání.

Po pěti letech má město opět MOST, ten je od včerejšího dne plně otevřen pěším i dopravě.

Několik informací od vedení města:

– bezpečnost – prosíme občany i řidiče, aby při užívání dbali své bezpečnosti, nějakou dobu potvrá, než si na most zvykneme, ještě nejsou vyznačeny přechody – to jistě nebude hned, musí to udělat Krajská správa silnic (prosíme zejména o opatrnost při přecházení u Panské hospody, řidičům děkujeme za ohleduplnost)

– nosnost – upozorňujeme, že most je sice dimenzován na 90t, ale mostek před ním má omezení 27t, proto sem nesmí jezdit těžší vozidla, městská policie bude přísně kontrolovat

– autobusy – v následujících dnech bude autobusová doprava ještě stále jezdit dle výlukového řádu, o změně budeme informovat

– dokončovací práce – na mostě a v okolí budou ještě probíhat dokončovací práce (úprava okolí, úprava návzaných komunikací, zejména pak čištění koryta pod mostem), o průběhu budeme informovat, děkujeme za pochopení.

Město Velvary je rádo, že se vlastníkovi mostu, Středočeskému kraji, podařilo po pěti letech od uzávěry mostu starého, dílo dokončit. Děkuje všem občanům za trpělivost. Věří, že most bude dobře sloužit.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.