Search
Close this search box.

Ve Velkých Pavlovicích pokračuje demolice stodoly za základní uměleckou školou

Na stařičkém hospodářském stavení ve dvoře základní umělecké školy se podepsal zub času. O stavení nebylo několik desítek let pečováno a tak vlastně už před mnoha lety bylo odsouzeno k demolici. Katastrofální stav střechy a zdiva napovídal, že je nejvyšší čas se demolicí zabývat.

Na havarijní stav nemovitosti dopláceli především sousedé, a nutno dodat, že ani pohled na stávající zdivo budovy ZUŠ ze strany od sousedů není z těch nejkrásnějších.

V současné době je celá demolice přibližně v polovině. Jedni sousedi mají po demolici štít sousední stodoly zapravený a osazený klempířskými prvky, u druhých sousedů je prováděna stavba štítu hospodářského stavení.

Demoliční povolení je i na další část hospodářského stavení. Je nutné však dořešit kam s věcmi, co jsou ve stavení uloženy. Město Velké Pavlovice jedná s Hantály, a.s. o směnu pozemků u skládky za pozemky v areálu firmy v ulici Tovární. Právě tam by skladovací hala mohla stát. Druhá varianta může být, postavit montovanou halu na místě stodoly.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient