Search
Close this search box.

Ve valdštejnské kapli vystoupila kapela Nothingham

V minulém roce možná nikdo nevěřil, že se na jednom z nejstarších hradů Českého ráje může uskutečnit rockové vystoupení. A tato představa se však stala skutečností, o kterou se postarala turnovská kapela Nothingham. Ta předvedla v zaplněné valdštejnské kapli show, která doslova brala dech. Právě kvůli velkému úspěchu v loňském roce došlo letos k opakování onoho vystoupení, které navázalo na stanovenou laťku a nenarušil ho ani rozmar počasí.

Ve středu 11. července došlo v prostorách hlavní hradní dominanty, tj. kaple sv. Jana Nepomuckého, k reprízování úspěšného rockového oratoria v podání místní turnovské kapely Nothingham. Ta se, zejména v posledních letech, stále více dostává do povědomí širší veřejnosti. Právě na Valdštejn přivezlo podruhé toto uskupení známé rockové oratorium věnované sv. Janu Křtiteli. Původně se měl koncert, stejně jako vloni, uskutečnit před kapličkou tohoto světce na prvním hradním nádvoří. Ovšem kvůli nepřízni počasí se vystoupení přesunulo znovu do barokních kulis valdštejnské kaple.

Skupina Nothingham, která nedávno oslavila dvacet let své existence, se hudebně pohybuje na rozmezí gotiky a progresivního metalu. Avšak její rockové oratorium je zcela výjimečné a díky tomu se dočkalo už několika repríz v širokém okolí. Stejně jako vloni, předvedla i letos kapela ve složení Pavel Mlejnek (baskytara, zpěv), Marek Boňko (klávesy), Petr Tesař (bicí) a Jan Bouzek (kytara) dechberoucí podívanou společně se svými hosty, kteří hráli na housle, violu a pozouny. Celkový dojem z vystoupení byl navíc umocněn a korunován výjimečným zpěvem hlavní vokalistky Kristýny Anežky Polákové, při jejímž hlasu přítomné doslova mrazilo. Není divu, že po skončení akce přirovnávali někteří návštěvníci určité pasáže vystoupení k legendární finské kapele Nightwish. Druhou reprízu této nevšední podívané si nenechalo ujít okolo sto padesáti návštěvníků, kteří zaplnili do posledního místa jak prostor kaple, tak i část druhého nádvoří.

Lidé, kteří nestihli středeční vystoupení na Valdštejně, nemusí zoufat. Zakládající člen kapely, baskytarista Pavel Mlejnek, potvrdil, že diváci mohou v následujících dnech navštívit např. NaKaši Fest 2018, který se uskuteční od 26. do 29. července v Petrově u Prahy, či charitativní akci „Benefice pro Viktorku a Terezku“, konající se 4. srpna v Sedmihorkách u Turnova za přítomnosti mnoha slavných osobností. Věříme, že se toto talentované hudební uskupení na jeden z nejstarších hradů Českého ráje opět brzy vrátí.

Kulturní akce budou zde na Valdštejně pokračovat i v následujících dnech. Už v pátek 20. července proběhne na prvním nádvoří divadelní představení v podání pražského spolku „Geisslers Hofcomoedianten“.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient