Search
Close this search box.

Ve Valašském Meziříčí přivítali nové občánky

V obřadní síni valašskomeziříčské radnice se ve středu 21. listopadu konalo slavnostní vítání nových občánků do života. Deset dětí – pět chlapců a stejný počet holčiček přivítal starosta města Robert Stržínek.

„Setkání s novými občánky je pro mě vždy milým okamžikem. Těší mě, že mohu na naší radnici dnes slavnostně přivítat nejen naše nejmenší děti, ale také jejich rodiče a prarodiče. Chtěl bych Vám všem popřát hodně zdraví, pohody a radosti,“ řekl během vítání starosta města Robert Stržínek.

V letošním roce se vítání občánků uskutečnilo celkem třináctkrát. „Dohromady jsme přivítali už 148 malých dětí. Bude naši milou povinností a ctí v této krásné tradici pokračovat,“ sdělil starosta.

Jako vzpomínku na slavnostní přivítání děti obdržely drobné dárky a maminky kytičku. Kromě tradičních pozorností od města dostaly i drobné dárky s doporučenou četbou od místní knihovny, která se připojila k pilotnímu projektu na podporu čtenářské gramotnosti „S knížkou do života“. Dárky předávala ředitelka Městské knihovny Valašské Meziříčí Zdeňka Smahlová.

Na závěr rodiče podepsali pamětní list. Slavnostní atmosféru zpříjemnily říkánkami a zpěvem děti z mateřské školy Křižná.

Poslední vítání občánků v tomto roce proběhne 12. prosince. V první polovině roku 2019 je vítání občánků plánováno na 16. ledna, 13. února, 13. března, 27. března, 10. dubna, 15. května, 29. května a 19. června.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient