Ve Svitavách se debatovalo o rekonstrukci bazénu

Ve středu 17. května 2018 proběhlo podrobné představení koncepce rekonstrukce krytého bazénu ve Svitavách. Projekt představil Filip Tomanec, vedoucí plaveckého bazénu. Vysvětlil přitom důvody nutnosti rekonstrukce. Současný bazén má mnoho technických potíží, jako je protékání stropů, kondenzace vody, velké netěsnosti oken a další. Pokud by bazén prošel rekonstrukcí, která by řešila tyto nedostatky, musel by získat nové stěny a střechu.
Tato rekonstrukce by ale byla velice nákladná a zároveň by neodpovídala požadavkům veřejnosti na současné zázemí kvalitního prostředí pro koupání a wellness a neřešila by tedy zvýšení počtu návštěvníků ve svitavském bazénu. Svitavští totiž často dojíždějí za koupáním například do Litomyšle, jejíž bazén reaguje na současné požadavky veřejnosti. Potřeby lidí související s nabídkou bazénu byly přitom ve Svitavách zjišťované prostřednictvím dotazníků, ze kterých vyplynulo, že zázemí současného bazénu je nevyhovující. Je tedy nutné uvažovat o rozsáhlejší přestavbě. Nové prostředí by tak nabídlo kvalitní zázemí pro plavce, maminky s dětmi, seniory, postižené osoby a další skupiny obyvatel, které by se v bazénu zároveň oddělením jednotlivých prostor mohly pohybovat současně a ne jako nyní, kdy je bazén pro veřejnost uzavřen například v době, kdy probíhá výuka plavání.

Prvky, které by v bazénu vznikly, odpovídají dnes již standardnímu vybavení bazénů. Prezentace podobných důvodů rekonstrukce, kterou bazén vyžaduje, měla kladný ohlas, a to mezi všemi generacemi. Podporu projektu vyjádřil také bývalý starosta Svitav, Jiří Brýdl. O ekonomice provozu dále hovořil Jaroslav Kytýr, jednatel Sportes, architekt Roman Svojanovský a účastníci se mohli ptát na vše, co je zajímá také starosty Davida Šimka a místostarosty Pavla Čížka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient