Ve Švihově zadržela policie opilce za volantem

Hlídkou policistů z obvodního oddělení ve Švihově byl v neděli 8. dubna tohoto roku kontrolován řidič. Před osmnáctou hodinou jel po silnici I. třídy číslo 27 řidič s vozidlem značky VW Sharan ve směru od obce Švihov na Červené Poříčí. Policisté jej zastavili a sedmačtyřicetiletý cizinec, pobývající v Ústí nad Labem, předložil potřebné doklady k řízení i provozu vozidla.

Na výzvu policistů se podrobil dechové zkoušce a výsledek byl 1,64 a opakovaně 1,71 promile alkoholu. Policisté cizince převezli do zdravotnického zařízení v Klatovech, kde bylo provedeno lékařské vyšetření i odběr krve. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.