Search
Close this search box.

Ve středu se konala konference pod názvem Turistická sezóna v Ústeckém kraji

Starosta města Štefan Drozd a vedoucí odboru komunikace a cestovního ruchu Adéla Václavíková se ve středu 18. dubna zúčastnili konference Turistická sezóna v Ústeckém kraji na Krajském úřadě v Ústí nad Labem.

Moderovanou diskuzi vedl šéfredaktor Ústeckého deníku Vladimír Mayer, úvodního slova se ujal hejtman Oldřich Bubeníček. Již v úvodu vyzdvihl festival Klášterecké hudební prameny, který osobně každoročně navštěvuje.

Zástupci měst, destinačních agentur, ale i energetických společností přednesli svou nabídku pro turisty a návštěvníky. Málokdo ví, že Ústecký kraj přes svou pověst z minulých dob zažívá obrovský boom, co se týče návštěvnosti, v posledních letech zaznamenává meziroční nárůst 20 %. Stejně tak Klášterec nad Ohří pozoruje větší návštěvnost na zámku, v informačních centrech i stáčírnách minerálních pramenů.

Starosta pozval do města především na hudební festival, zámeckou expozici, zámecký park s naučnými okruhy a vyzdvihl tradici lázeňství a porcelánu. Společnost Thun 1794, a.s. by v Klášterci nad Ohří nad Ohří ráda vybudovala návštěvnické centrum v areálu porcelánky, moderní expozici ve stylu filmu Holky z porcelánu, který se zde natáčel. Expozice by zahrnovala i prohlídku výrobních prostor. Město tuto iniciativu velmi vítá.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient