Ve středu odehrají ústečtí hokejisté duel s Třebíčí, favoritem utkání je Slovan

(Aktualizováno před )

V rámci 30. kola Chance ligy čeká na ústecký Slovan další zápas. Tentokrát v domácím prostřední nastoupí proti Třebíči. Posledních pět vzájemných zápasů znamenalo pro Slovan bodový zisk. Získá důležité body do tabulky i nyní? Úvodní buly bude vhozeno 5. prosince v 18 hodin.

Hokejisté Třebíče neprožívají zrovna povedené období. Poslední čtyři zápasy prohráli. Nestačili na Prostějov 3:4 (Vodný, Vágner, Süs), 3:4 na Kadaň (Havlát, Raško, Kusko), na Kladno 1:2 (Nedvídek) a na Havířov 1:2 (Kusko). V posledním dvou zápasech se Třebíč dokázala prosadit jen jednou. Třebíči jdou velmi dobře přesilové hry. Horácká Slavia vstřelila letos 26 gólů v početní výhodě, čímž patří v rámci ligy na dělenou čtvrtou pozici (s Jihlavou). Procentuální využití je 21.14 %, což je nejvyšší číslo v lize. Slovan v oslabení letos inkasoval 28 branek, tedy druhý nejvyšší počet v lize. Ústečtí hokejisté si budou muset dát velký pozor na fauly, neboť je Třebíč dokáže velmi dobře potrestat. Třebíč má díky spolupráci s Kometou Brno dostatek hráč. V letošní sezóně vykonává v klubu funkci sportovního manažera Radek Novák. Ten vedle hráčů z Komety dostal do Třebíče další šikovné hráče – Adama Rašku, Vlastimila Bilčíka, Lukáše Nedvídka či Šimona Szathmaryho.

V novodobé historii odehrálo Ústí a Třebíčí 58 utkání a bilance je výrazně lepší pro Ústí. 33 výher, 8 výher v prodloužení či v nájezdech, 9 proher v prodloužení či v nájezdech a 8 proher v základní hrací době. V posledních pěti vzájemných zápasech Slovan bodoval. Poslední výhru za tři body proti tomuto soupeři slavil 20. ledna 2018, kdy vyhrál na domácím ledě 3:1 (Kružík, Gengel, Najman).

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz